VIDEO Tohto pána neradno podceniť: Stephen Curry vbehol do New Yorku a narobil bordel

Stephen Curry (Golden State) predviedol proti Knicks skvelý výkon Stephen Curry (Golden State) predviedol proti Knicks skvelý výkon Zdroj: SITA/AP/Peter K. Afriyie

NEW YORK - Basketbalisti Golden State zvíťazili v noci na piatok v NBA na palubovke New Yorku 110:99.

Rozohrávač Golden State Stephen Curry dal zabudnúť na predchádzajúci zápas, v ktorom za celý prvý polčas nedokázal skórovať, a v hale newyorských Knicks mal už v hlavnej prestávke na konte double-double za 17 bodov a 10 doskokov.

Na konci mal bilanciu 31-11 a Warriors zvíťazili 110:99. "Každý zápas je iný, rozhodne mi neprekážalo, že dnes som bol v pohode a darilo sa," povedal skúsený ostrostrelec.

Chystajte šampus, LeBron prekoná 40-tisíc bodov

Najlepší strelec histórie NBA LeBron James sa v zámorskej basketbalovej lige priblížil na rozdiel iba deviatich bodov k hranici 40-tisíc. V domácom zápase proti Washingtonu, ktoré jeho Los Angeles Lakers vyhrali 134:131 po predĺžení, ich 39-ročný hráč nastrieľal 31 a pri doterajšom sezónnom priemere cez 25 bodov na zápas možno očakávať, že míľnik prekoná v sobotňajšom dueli s majstrovským Denverom.

Hviezdy Lakers zatiahli za nitky

Diváci už vo štvrtkovom zápase freneticky prežívali každý bod hviezdneho basketbalistu. Zatiaľ sa ale James, ktorý v minulej sezóne vystriedal na čele historických štatistík legendárneho Kareema Abdula-Jabbara (38.387 bodov), zastavil na čísle 39.991.

Svoj doposiaľ posledný bod pridal James z trestného hodu, ktorým stanovil konečné skóre. Krátko predtým kľúčovou trojkou vyrovnal stratu z úvodu nadstaveného času a obrat dokonal vzápätí po jeho asistencii Anthony Davis, so 40 bodmi najlepší strelec zápasu. Lakers si pripísali ďalšiu vydrenú výhru deň po veľkom obrate v derby proti Clippers, v ktorom v poslednej štvrtine prehrávali o 21 bodov.

"Toto je ťažká liga. Po včerajšom víťazstve sme čelili mladému a bojovnému tímu, ktorý hrá hlavne tvrdo a rýchlo, takže nám trvalo 53 minút, kým sme to zvládli," konštatoval James, ktorého tím si upevnil deviate miesto v Západnej konferencii. Wizards dali v predĺžení len päť bodov a po trinástej porážke za sebou zostali najhorším tímom ligy.

Dramatický finiš v Los Angeles

Budúce tváre ligy proti sebe

V San Antoniu v súboji hviezdnych nováčikov domáci Victor Wembanyama predčil Cheta Holmgrena z Oklahoma City a Spurs oslavovali výhru 132:118. Francúzsky talent k tomu prispel 28 bodmi, 13 doskokmi, 7 asistenciami a 5 blokmi. Pivot Thunder si tiež neviedol zle a nazbieral 23 bodov, 7 doskokov a 5 finálnych pasov, jeho spoluhráč Shai Gilgeous-Alexander bol s 31 bodmi najlepším strelcom zápasu.

Atlanta bez Traeho Younga nemala šancu v Brooklyne, kde prehrala vysoko 97:124. Domácich viedol Cameron Johnson s 29 bodmi a siedmimi trojkami. Čech Vít Krejčí sa opäť nedostal do zostavy Hawks, o deň skôr bol ale na ihrisku v nižšej G-League pri výhre College Park 100:82 nad Clevelandom. Zaznamenal 9 bodov, 7 doskokov a 4 asistencie.

V prvej repríze minuloročného finále Denver aj bez zraneného Jamala Murrayho porazil Miami 103:97. V drese obhajcov titulu si pripísali double-double Michael Porter za 30 bodov a 11 doskokov, a Nikola Jokič, ktorý k 18 bodom a 11 doskočeným loptám pridal 7 asistencií.

NBA - výsledky:

Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 99:111 (25:35, 26:35, 23:22, 25:19)
Najviac bodov: Miller 21, Williams 17, Bridges 15 (10 doskokov) - Antetokunmpo 24 (10 doskokov), Beasley 19, Lillard 17

Orlando Magic - Utah Jazz 115:107 (29:21, 24:30, 27:31, 35:25)
Najviac bodov: Banchero 29, Suggs 15, M. Wagner 14 (10 doskokov), F. Wagner 14 - Collins 19 (10 doskokov), George a Sexton po 19

Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 124:97 (34:16, 22:34, 38:25, 30:22)
Najviac bodov: Johnson 29, Schröder 23, Bridges 15 - Murray 28, Johnson 14, Bufkin a Hunter po 12

New York Knicks - Golden State Warriors 99:110 (19:31, 27:24, 24:25, 29:30)
Najviac bodov: Brunson 27, DiVincenzo 16, Hart 14 (18 doskokov), McBride 14 - Curry 31 (11 doskokov), Kuminga 25, Thompson 16

San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 132:118 (37:37, 32:27, 29:32, 34:22)
Najviac bodov: Wembanyama 28 (13 doskokov), Vassell 28, Sochan 21 (10 doskokov) - Gilgeous-Alexander 31, Williams 26, Holmgren 23

Phoenix Suns - Houston Rockets 110:105 (33:17, 31:36, 22:22, 24:30)
Najviac bodov: Booker 35, Durant 24, Nurkič 16 (13 doskokov) - Green 34, VanVleet 21, Whitmore 14

Denver Nuggets - Miami Heat 103:97 (36:20, 20:31, 27:19, 20:27)
Najviac bodov: Porter 30 (11 doskokov), Jokič 18 (11 doskokov), Caldwell-Pope 18 - Adebayo 22, Butler 21, Rozier 19

Los Angeles Lakers - Washington Wizards 134:131 po predĺžení (31:34, 39:35, 29:26, 27:31 - 8:5)
Najviac bodov: Davis 40 (15 doskokov), James 31, Russell 22 - Poole 34, Bagley 23, Kispert 20

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 3

Viac o téme: NBA LeBron James Brooklyn Nets Golden State Warriors New York Knicks Atlanta Hawks Los Angeles Lakers San Antonio Spurs Washington Wizards Anthony Davis Oklahoma City Thunder Stephen Curry Trae Young Victor Wembanyama Vít Krejčí Chet Holmgren