Vypäté východniarske derby do poslednej sekundy: Rozhodlo až preťahovanie v samostatných nájazdoch!

Na snímke gólová radosť hráčov Spišskej Novej Vsi v zápase 48. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Spišská Nová VesNa snímke gólová radosť hráčov Spišskej Novej Vsi v zápase 48. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Spišská Nová Ves Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 48. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:1 po samostatných nájazdoch. Upevnili si tým priebežnú tretiu priečku. Košičania, ktorí prehrali 10 z uplynulých 12. domácich zápasov, sú naďalej na štvrtom mieste. Rozhodujúci nájazd premenil v siedmej sérii Bakoš.

Domáci mali v prvej tretine hernú prevahu, ktorú gólom potvrdili vo svojej prvej presilovke. V 12. minúte sa k strele bez prípravy dostal obranca Lalonde a prvým gólom v košickom drese prestrelil Melicherčíka. V druhej tretine prevzali iniciatívu Spišiaci, ktorí sa dostali do viacerých šancí, ale Riečického nedokázali prekonať.

V 54. minúte sa postaral o vyrovnanie Myklucha

Dianie na ľade v tretej tretine spestrila pästná výmena Lalondea s Vandasom. Spišiaci mali aj v tretej časti viac z hry a ich aktivita vyústila do vyrovnávajúceho gólu, o ktorý sa v 54. minúte postaral Myklucha - 1:1. Košičania sa v predĺžení dostali k dvom presilovkám, ale nedokázali v nich prekonať Melicherčíka. V samostatných nájazdoch skórovali Slovák, Mikúš, Archambault, Kerbashian a Bakoš.

Tipos extraliga - 48. kolo:

HC Košice - HK Spišská Nová Ves 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Lalonde (Pollock, Chovan) - 54. Myklucha (Bakoš), rozh. nájazd Bakoš. Rozhodovali: Stano, Žák - Frimmel, Kacej, vylúčení: 3:5 na 2 min., navyše Lalonde (Koš.) a Vandas (Spiš.) obaja 5 min. + DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4897 divákov.

Košice: Riečický - Breton, Olsson, Ferenc, Šedivý, Lalonde, Deyl, Dravecký - Jääskeläinen, Pollock, Lamper - Lunter, Chovan, Mikúš - Šimun, Slovák, Rogoň - A. Bartoš, Havrila, Jokeľ

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Romaňák, Žiak, Ališauskas, Valach, Groch - Burgess, Nellis, Archambault - Bakoš, Kerbashian, Drábek - Rapáč, Bortňák, Majdan - Džugan, Myklucha, Vandas

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: HC Košice Shawn Lalonde Tipos extraliga Oleksii Myklucha HK Spišská Nová