Ešte bez Škriniara, ale opäť s Mbappém: Večer, aký si v Paríži zaiste predstavovali

Kylian Mbappé v drese PSG už nebude hrať dlhoKylian Mbappé v drese PSG už nebude hrať dlho Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Kylian Mbappé sa vrátil do základnej zostavy futbalistov Paríž Saint-Germain a pomohol gólom k stredajšiemu víťazstvu 3:1 nad Nice vo štvrťfinále Francúzskeho pohára.

V semifinále začiatkom apríla sa ligoví lídri stretnú s Rennes, druhú dvojicu tvoria Lyon a druholigista Valenciennes. Dvadsaťpäťročný Mbappé začal predchádzajúce dva ligové zápasy PSG na lavičke v rámci rotačnej stratégie trénera Luisa Enriqueho, ktorý sa už pripravuje na letný odchod francúzskeho kanoniera do Realu Madrid.

Mbappému trvalo len 14 minút, kým otvoril skóre zápasu a strelou medzi nohami brankára Marcina Bulku strelil 35. súťažný gól v sezóne.

O desať minút neskôr trafil Mbappé tyč, takže sa skóre zmenilo až v 33. minúte, keď Fabián Ruiz potrestal chybu v rozohrávke poľského gólmana Nice. Tím z Azúrového pobrežia, ktorý ako jediný v lige dokázal v tejto sezóne PSG poraziť, ešte do prestávky znížil, ale výhru favorita potvrdil v druhom polčase hlavičkou stopér Lucas Beraldo.

Paríž Saint-Germain je rekordérom Francúzskeho pohára so 14 triumfmi, na ďalšie ale čaká na svoje pomery dlho od roku 2021.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain PSG OGC Nice Kylian Mbappé