Zlatan očaril Prahu a ukázal veľké gesto: Poklona pre Slaviu, každé futbalové srdiečko zaplesá

Zlatan IbrahimovičZlatan Ibrahimovič Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

PRAHA - Svoje pôsobenie na pohárovej scéne pre túto sezónu ukončili. Za svoje výkony v osemfinále Európskej ligy si však futbalisti pražskej Slavie vyslúžili uznanie aj vzhľadom na to, že v oboch zápasoch proti AC Miláno museli hrať dlhý čas v desiatich.

Zatiaľ čo proti vylúčeniu El Hadjiho Malicka Dioufa na San Sire neprotestovali, červenú kartu v odvete pre Tomáša Holeša niesli oveľa horšie, ako novinárom potvrdil tréner Jindřich Trpišovský. Toho naopak potešilo, že Slaviu pochválil vyhlásený kanonier Zlatan Ibrahimovič.

Taliansky gigant prilákal do Edenu množstvo známych osobností a Ibrahimovič medzi nimi nechýbal. Švédsky futbalista, ktorý hral aj za Juventus, Barcelonu či Manchester United, práve v AC Miláno vlani uzavrel svoju bohatú kariéru. A po zápase pražského súpera pochválil.

"Hovoril som s Florenzim aj s Ibrahimovičom, svojim spôsobom nás ľutovali, že sme museli hrať v desiatich. Zlatan nám vyjadril rešpekt za to, ako hráme a čo sme proti nim predviedli," uviedol Trpišovský na tlačovej konferencii.

"Mali sme aktívny vstup do zápasu, snažili sme sa hrať nátlakovo. Mali sme aj gólovú šancu, ale potom prišla červená karta, ktorá rovnako ako pred týždňom rozpolila zápas. Som sklamaný, všetci sme sa tešili na veľký futbal, namiesto toho sa prvých desať minút kvôli ošetreniu nehralo a potom prišlo vylúčenie," pripomenul kouč kľúčový moment.

Čierna škvrna

Červenú kartu vôbec nechápal. "Tomáš Holeš ani nechcel faulovať, len si kryl loptu a súper mu dal nohu pod nohu. Spracováva sa to hrozne ťažko, hlavne mi prekáža, že to pokazilo zápas. Bolo to podobné ako v Miláne, AC potom ukázal v útočných akciách veľkú kvalitu," pokračoval slavistický tréner.

"Hodiny sa pripravujete v tréningu a pri videách na hru 11 na 11 a potom je všetko inak. Toto je proti futbalu, vôbec nechcel faulovať, ani nešiel do sklzu, len si kryl loptu. S Tomášom som ešte nehovoril. Musí sa cítiť hrozne, navyše dostane trest do budúcej sezóny. Veľmi sa na zápas tešil, a potom bol po štvrťhodine vonku. Musíme mu pomôcť. Nechcel by som byť v jeho koži v túto chvíľu," priznal Trpišovský.

Červená karta pre futbalistu Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Našiel ale aj pozitíva. "My sme sa snažili živelným futbalom dostať hore a nechávali sme im vzadu viac priestoru. Som ale rád, ako sa s tým tím vyrovnal. Dali sme tri góly v desiatich proti AC Miláno, pozitívom je aj krásny gól Matěja Juráska. Chceli sme ho na ihrisko dať skôr, ale vzhľadom na vývoj zápasu to veľmi nešlo.

Chcel by som sa veľmi poďakovať za atmosféru, ktorá bola fantastická počas celého stretnutia. Hrať dva zápasy v desiatich je frustrujúce, chalanom to veľmi pomohlo. O to viac sme sklamaní, že sme nemohli ukázať viac pri plnom počte hráčov," povedal štyridsaťosemročný pražský rodák.

Úspešný rok v Európe

Slavia sa teraz už môže sústrediť len na domácu súťaž a bitku o titul. "Cítim veľkú hrdosť, uhrali sme v Európe veľa bodov a dali aj veľa gólov. Predviedli sme množstvo skvelých výkonov, nazbierali veľké skúsenosti a zážitky. Prvýkrát v histórii sme vyhrali skupinu, podarilo sa nám poraziť AS Rím.

To sú veľké skúsenosti hlavne pre hráčov, ktorí to hrajú prvýkrát. Nadviazali sme na európske misie z minulých rokov, ukázali sme kvalitu a že v tíme drieme potenciál. Bol to dobrý rok v Európe, teraz to musíme preniesť aj do ligy," uzavrel Trpišovský.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Slavia Praha AC Miláno Jindřich Trpišovský Tomáš Holeš
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy