Epilógové pražské scény: Fanúšikovia hádzali po ňom tégliky, on odpovedal prvotriednym výkonom

Sklamaní hráči Slavie PrahaSklamaní hráči Slavie Praha Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Zatiaľ čo futbalisti pražskej Slavie sa nemohli zmieriť s vylúčením svojho kapitána Tomáša Holeša, talianska tlač nespochybňuje kľúčový moment odvety osemfinále Európskej ligy.

Favorizované AC Miláno rovnako ako v prvom stretnutí znovu dohrávalo v početnej prevahe a dokázalo ju využiť. Médiá na Apeninskom polostrove pripomínajú, že postup do finále v Dubline je teraz hlavným cieľom "Rossoneri" v sezóne. Dôležité podľa nich bude vyhnúť sa Liverpoolu pri piatkovom žrebe štvrťfinále.

Nedobytnosť Edenu je minulosťou

Eden už nie je po porážke 1:3 nedobytný. "Miláno je prvým tímom, ktorý v sezóne porazil Slaviu na jej štadióne. Hostia ukázali svoju kvalitu, keď tri šance premenili na tri góly ešte do prestávky. Slavia predviedla tímovú prácu a útočný futbal, ale proti tak silnému súperovi to mala v desiatich mužoch ťažké," poukázal oficiálny web UEFA.

"Rossoneri vo štvrťfinále, ale strach o Maignanovo zranené koleno. Euromisia splnená: finále v Dubline 22. mája je teraz (o niečo málo) bližšie. Veľmi bude záležať na žrebe štvrťfinále, kde sa fanúšikovia AC Miláno budú snažiť vyhnúť Kloppovmu Liverpoolu, favoritovi číslo jeden v Európskej lige, ktorá v tejto chvíli predstavuje ich hlavný cieľ sezóny," napísal denník Corriere della Sera. "Reds" uštedrili debakli 5:1 a 6:1 Sparte.

Zranený brankár Mike Maignan Galéria fotiek (9) Zranený brankár Mike Maignan Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

"Z Prahy už v každom prípade prišiel silný a jasný signál. Namiesto toho, aby sa Miláno obmedzilo na bránenie solídneho náskoku 4:2 z prvého zápasu na San Sire, ako by sa stalo pri iných príležitostiach, teraz Rossoneri potvrdili svoju evidentnú technickú prevahu tromi gólmi už v prvom polčase. Juráskovo zníženie už prišlo neskoro," dodal denník.

Škoda Chytilovej príležitosti

Slavisti môžu ľutovať úvodnú Chytilovu šancu. "Ešte než zranený brankár Maignan odstúpil, za stavu 0:0 sa mu podaril úžasný zákrok. Keby inkasoval, možno by sme boli svedkami iného večera. Slavia sa potom znova sama oslabila, keď kapitán Holeš prudko dupol na Calabriu. Odvtedy to s ňou išlo z kopca," uviedla Corriere della Sera.

"Holeš stúpil na Calabriu veľmi tvrdo, rozhodnutie podporil VAR. Slavii zostalo len desať mužov a pre Miláno bolo všetko ľahké. Dalo tri góly a preletelo do štvrťfinále. Eden bol ľahko prekonateľnou prekážkou. Po výpočte dobrých správ (traja rôzni strelci, obmedzené defenzívne riziká), Leao v super verzii) sú tu aj obavy o zraneného Maignana," zhodnotila Gazzetta dello Sport.

Najväčším hrdinom je pre talianske médiá Rafael Leao. "Bol nezadržateľný. Mal asistenciu pri úvodnej Pulisicovom góle, podieľal sa aj na góle Loftusa-Cheeka, sám sa potom zaskvel nádhernou strelou na 3:0. Leao tiež mal de facto epilógovú scénu: on a Adli dostávali od fanúšikov domácich tégliky s pivom a urážky (ťažké rozlúštiť, či boli aj rasistické) pri zahrávaní rohového kopu," napísala La Repubblica.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: SK Slavia Praha Európska liga AC Miláno Mike Maignan Corriere della Sera Gazzetta dello Sport La Repubblica
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy