Zbytočné dusno okolo národného tímu: Kováčik nesúhlasí s vyjadrením Čavriča

Na snímke prezident Slovenského futbalového zväzu Ján KováčikNa snímke prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Futbalista Aleksandar Čavrič mal podľa vlastných slov oznámiť prezidentovi Slovenského futbalového zväzu Jánovi Kováčikovi svoju neúčasť v príprave reprezentačného A-tímu už pred marcovou nomináciou.

SFZ pomohol Srbovi s nadobudnutím slovenského občianstva a šéftréner Francesco Calzona ho zaradil do kádra na zápasy proti Rakúsku (23.3.) a v Nórsku (26.3.).

Kováčik s opisom situácie zo strany útočníka nesúhlasí. S informáciami prišiel denník Šport.

"O nominácii rozhodol reprezentačný tréner. Počas telefonického rozhovoru s Aleksandarom som nenadobudol pocit, že je definitívne rozhodnutý na marcový zraz neprísť. Okrem iného sme týmto chceli dať najavo, že sme mu dali možnosť byť súčasť reprezentácie hneď, ako to bolo legislatívne možné.

Ak by v nej nebol, logicky by prišli otázky prečo v nej nie je a načo sme mu teda pomáhali s občianstvom," povedal Kováčik pred denník Šport. Správa o jeho neúčasti vyšla v nedeľu, v deň zrazu národného tímu v Senci.

Dvadsaťdeväťročný Srb strávil sedem a pol roka v Slovane Bratislava. Momentálne je na hosťovaní v japonskom tíme Kašima Antlers, kde má po štyroch zápasoch bilanciu jeden gól a dve asistencie. Práve súčasný klub nesúhlasil s uvoľnením Čavriča s argumentom, že sa ešte neadaptoval v tíme.

"Vzniknutú situáciu beriem ako fakt. Najpodstatnejšia a určujúca bude reakcia trénera," uviedol Kováčik.

Zväz podľa neho urobil maximum: "My sme urobili všetko, na čo máme dosah. Teda, pomohli sme zabezpečiť, aby Aleksandar Čavrič získal slovenské občianstvo a aby si mohol, podľa ním samotným prejaveného želania, obliekať dres slovenskej reprezentácie. Na jeho rozhodnutie dosah nemáme."

Viac o téme: Slovensko Ján Kováčik SFZ Aleksandar Čavrič
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy