O osude obvineného prezidenta FIA je rozhodnuté: Etická komisia oznámila finálny verdikt

Prezident FIA Mohammed Ben SulayemPrezident FIA Mohammed Ben Sulayem Zdroj: SITA/AP/Olivier Matthys

PARÍŽ - Etická komisia zbavila prezidenta Medzinárodnej automobilovej federácie Mohammeda Bena Sulayema obvinenia, že vlani v dvoch prípadoch zasiahol do fungovania formuly 1. FIA to dnes oznámila vo vyhlásení.

Federácia začiatkom marca potvrdila, že na Sulayema dostala dve sťažnosti od whistleblowera. Šéf svetového motorizmu sa podľa jednej sťažnosti snažil zvrátiť penalizáciu Španiela Fernanda Alonsa v minuloročnej Grand Prix Saudskej Arábie, podľa druhej sa usiloval o to, aby nová trať pre preteky formuly 1 v Las Vegas pred minuloročnou premiérou nedostala licenciu.
 


"Na základe výsledkov vyšetrovania sa etická komisia jednomyseľne zhodla na tom, že neexistuje žiadny dôkaz toho, že by došlo zo strany prezidenta FIA Mohammeda Sulayema k akémukoľvek zasahovaniu," uviedla na FIA nezávislá komisia.

Tá podľa svojho vyjadrenia vypočula počas tridsaťdňového vyšetrovania 11 svedkov. "Obvinenia voči prezidentovi FIA boli nepodložené," dodala komisia s tým, že Sulayem pri vyšetrovaní plne spolupracoval.

Viac o téme: FIA Mohammed Ben Sulayem
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/RBR Daily
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy