Čo si to dovolili? Nespratní tiežfanúšikovia zasiahli brankára, UEFA potrestala Plzeň

Futbalisti Viktorie PlzeňFutbalisti Viktorie Plzeň Zdroj: Profimedia

PLZEŇ - Disciplinárna komisia UEFA potrestala Viktoriu Plzeň pokutou 30-tisíc eur a podmienečným uzavretím tribúny za vhodený téglik, ktorý pred týždňom v odvete osemfinále Európskej konferenčnej ligy trafil brankára Servette Ženeva Jérémyho Fricka.

Podmienka pre severnú tribúnu, kde sídli "kotol", platí po dobu dvoch rokov. UEFA o tom informovala v komuniké. Západočesi na klubovom webe uviedli, že zvažujú voči vinníkom právne kroky.

Frick bol zasiahnutý v 39. minúte, keď si šiel pred výkopom od brány pre loptu a priblížil sa k tribúne s najvernejšími priaznivcami Viktorie. Kapitán švajčiarskeho celku po zásahu plastovým kelímkom s pitím spadol na zem a hra pokračovala až po ošetrení a dvojminútovom oneskorení. Podľa vyjadrenia klubu vhodili predmety na hraciu plochu traja domáci fanúšikovia.

"V tejto chvíli riešime a zvažujeme v spolupráci s právnym oddelením klubu ďalšie kroky smerom k týmto jednotlivcom. V hre je, samozrejme, aj vymáhanie vzniknutej škody a prípadné ďalšie exemplárne potrestanie. Chceme dať jasne najavo, že podobné konanie nemienime tolerovať a nesmie sa opakovať," uviedol hovorca tretieho celku prvoligovej tabuľky Václav Hanzlík.

"Podobné správanie je úplne nepochopiteľné a neprijateľné, nemožno ho žiadnym spôsobom ospravedlniť. Chceme dať jasne najavo, že tieto činy na náš štadión nepatria a nebudeme ich tolerovať. Poškodzuje to celý klub a všetkých slušných fanúšikov, ktorých je na tribúnach po celom štadióne drvivá väčšina," pridal generálny riaditeľ Viktórie Adolf Šádek.

Plzeň po dvoch bezgólových remízach nakoniec zdolala Servette v penaltovom rozstrele a prvýkrát v histórii postúpila do štvrťfinále európskeho pohára. V ňom sa stretne s Fiorentinou. Dvojzápas sa začne 11. apríla na domácom štadióne.

Viac o téme: UEFA Servette Ženeva Viktoria Plzeň Jérémy Frick Európska konferenčná liga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy