Ani slávne meno mu nebolo nič platné: Polícia zatkla futbalovú hviezdu!

Brazílsky súd rozhodol o vine bývalého futbalistu Robinha Brazílsky súd rozhodol o vine bývalého futbalistu Robinha Zdroj: SITA/AP/Eraldo Peres

SAO PAULO - Brazílska polícia vo štvrtok zatkla bývalého futbalového reprezentanta Robinha v jeho dome v meste Santos, aby nastúpil na deväťročný väzenský trest za hromadné znásilnenie.

Štyridsaťročný Robinho sa ešte podľa agentúry DPA musí podrobiť lekárskemu vyšetreniu.

Robinho v roku 2013 na diskotéke v talianskom Miláne spolu s ďalšími piatimi Brazílčanmi znásilnil mladú albánsku ženu. O štyri roky neskôr ho taliansky súd poslal na deväť rokov za mreže, futbalista bol v tom čase ale už mimo túto juhoeurópsku krajinu.

Brazília svojich občanov do zahraničia nevydáva, preto Taliansko v roku 2022 požiadalo brazílske úrady, aby si niekdajší útočník Realu Madrid alebo Manchestru City odsedel trest vo vlasti. Brazílski sudcovia, ktorí o prípade rozhodovali, s tým v stredu vyjadrili súhlas, čo podľa serveru BBC News ocenilo množstvo miestnych médií, ktoré sa obávali, že sa Robinho kvôli svojej sláve a bohatstvu vyhne spravodlivosti.

Robinho bol zázračným dieťaťom brazílskeho futbalu, už v 18 rokoch ho zo Santosu kúpil Real Madrid. V priebehu kariéry získal ligové tituly v Španielsku (s Realom), Taliansku (s AC Miláno), Turecku (s Basaksehirom) a Číne (Kuang-čou Evergrande). Za brazílsku reprezentáciu odohral 100 zápasov a vyhral s ňou Copu América.

Viac o téme: Polícia Brazília Súd Robinho
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy