Konečne sa cítila skvele a plná síl: Ledecká si dala krásny predčasný darček k narodeninám

Na snímke česká lyžiarka Ester Ledecká vyhrala finálový super-G alpského Svetového pohára v rakúskom SaalbachuNa snímke česká lyžiarka Ester Ledecká vyhrala finálový super-G alpského Svetového pohára v rakúskom Saalbachu Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

SAALBACH - Česká lyžiarka Ester Ledecká bola po víťazstve v superobrovskom slalome Svetového pohára v Saalbachu šťastná, ako sa zotavila počas sezóny zo zdravotných ťažkostí a v závere sa vrátila do ideálnej formy.

Triumf deň pred 29. narodeninami brala aj ako darček ostatným členom tímu. V nahrávke pre médiá povedala, že sa pokúsi uspieť tiež v sobotňajšom záverečnom zjazde.

Darček pre tím a rodičov

"Bolo to skvelé. Veľmi som si jazdu užila. Musím poďakovať svojmu tímu, ako túto sezónu tvrdo pracovali. Viem, že to nebolo jednoduché," uviedla Ledecká, ktorú v rakúskom stredisku osobne podporila tiež mamička Zuzana a otec Janek. "Som veľmi rada, že som im mohla dať taký malý darček," doplnila.

Olympijská víťazka v tejto disciplíne z hier v Pjongčangu 2018 Ledecká o 28 stotín sekundy porazila druhú Talianku Federicu Brignoneovú. Tretia bola Nórka Kajsa Vickhoff Lieová. Rodáčka z Prahy vyhrala v rámci SP po viac ako dvoch rokoch a prvýkrát od predvlaňajšieho zranenia kľúčnej kosti. Naposledy ovládla zjazd v Crans Montane vo februári 2022.

Triumf ju potešil o to viac, že väčšinu sezóny laborovala s chorobami. Prvý stupeň víťazov vybojovala pred necelými tromi týždňami, keď skončila tretia v super-G v nórskom Kvitfjelle. Teraz umiestnenie ešte vylepšila.

Konečne sa cítila skvele

"Cítila som sa konečne skvele a plná síl. Som rada, že môžem teraz jazdiť tie jazdy, ktoré si predstavujem v hlave, a že už je na to telo pripravené. Po troch mesiacoch, keď som sa trápila chorá s kašľom, som tak nejako späť v svojom a naozaj ma to baví," podotkla Ledecká.

Zjazdovka v Saalbachu sa jej páčila. V rakúskom stredisku sa na budúci rok uskutočnia tiež majstrovstvá sveta. "Je to skvelá generálka. Hlavné ale je, že som zdravá a môžem znovu trénovať," doplnila v rozhovore pre stanicu ORF.

Sezónu Ledecká uzavrie sobotňajším zjazdom. Ten je na programe o 11:15. "Ďakujem všetkým českým fanúšikom za podporu a budem sa snažiť zase zajtra," dodala Ledecká.