Žiadny nechránený sex nebude! Organizátori olympiády prišli so zaujímavým riešením

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/John Leicester

PARÍŽ - Usporiadatelia letných olympijských hier v Paríži, meste lásky, nechajú pre športovcov vyrobiť 300 000 prezervatívov.

Mužská aj ženská ochrana bude obyvateľom olympijskej dediny k dispozícii zadarmo, povedal riaditeľ dediny Laurent Michaud britskej stanici Sky News.

Olympijské hry v Paríži začnú 26. júla a 28. augusta na ne s odstupom dvoch týždňov nadviažu hry paralympijské. Ak sa vydelí počet prezervatívov počtom dní hier a obyvateľov olympijskej dediny, môže každý z nich použiť dva kusy ochrany denne, vypočítala francúzska stanica BFM TV.

Tokio v roku 2021 hostilo hry počas pandémie covidu-19, čo viedlo usporiadateľov k prísnemu oddeľovaniu športových výprav, aby sa predišlo prípadnému šíreniu nákazy. Naopak, francúzski usporiadatelia na spoločenské aspekty športového sviatku kladú veľký dôraz. V olympijskej dedine tak budú kluby a bary s nealkoholickými nápojmi, aby sa atléti mohli družiť. "Ide nám o to, aby športovci mohli zdieľať svoje športové nadšenie," uviedol Michaud.

Médiá upozorňujú, že oficiálne údaje sú o niečo striedmejšie ako Michaudov prísľub a uvádzajú 230 000 kusov prezervatívov. Paríž počíta s väčším množstvom ochrany ako napríklad Londýn, kde bolo počas hier v roku 2012 k dispozícii 100 000 prezervatívov, alebo Sydney, kde sa vyrobilo 70 000 kondómov. Naopak v Riu de Janeiro sa v roku 2016 športovcom rozdalo na 450 000 prezervatívov, dodala stanica BFM TV.

Viac o téme: Paríž 2024 Letná olympiáda Laurent Michaud
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy