Dumali, kam tak náhle zmizla z tenisu: Ex-jednotka vyšla z ulity a svetu poslala krásne odkazy

Jelena Jankovičová počas turnaja v Ríme ešte v roku 2015Jelena Jankovičová počas turnaja v Ríme ešte v roku 2015 Zdroj: Profimedia

BELEHRAD - Zo sveta tenisu odišla potichu ako 39-ročná a odvtedy si užíva iný život. Materské povinnosti a pôsobenie vo svojej rodnej krajine.

Premýšľali ste, kam sa mohla podieť Jelena Jankovičová, bývalá svetová jednotka? Nedivíme sa vám, pretože belehradská rodáčka od roku 2017, keď odohrala posledný súťažný zápas, nepotrebovala žiadnym spôsobom vyhľadávať pozornosť médií. Tento fakt zmenila nedávno, keď poskytla rozhovor slovinskému periodiku Dnevnik.

Vlečúce sa problémy s chrbtom a návrat do normálneho života

Jankovičová sa po konci kariéry, ktorej definitívne ukončenie oznámila svetu až v júli 2022, venovala predovšetkým sebe, rodine a riešeniu zdravotných problémov. Podstúpila operáciu očí a chrbta, namáhaného dlhou kariérou, miliónmi úderov a stovkami zápasov. A potom priviedla na svet malú dcérku.

"Kariéru som ukončila preto, lebo som mala obrovské problémy s chrbtom. Chvíľu mi trvalo, kým som mohla normálne fungovať a žiť normálny život. Teraz sa však cítim dobre, som šťastná a nadšená. Uvidíme. V týchto ťažkých časoch je ťažké plánovať veci, ale všetko, čo môžem povedať, je to, že som zdravá a šťastná," vravela Jankovičová v roku 2021, keď svet kvárila aj pandémia koronavírusu.

Pokojný rodinný život

Kým mnohí športovci zostávajú vo svojom odvetví aktívni aj po ukončení kariéry a presunú sa do pozícií typu tréner, mediálny analytik, prípadne niekam do štruktúr tenisových zväzov, Jankovičová je výnimkou. Nie je aktívna dokonca ani na sociálnych sieťach, posledný príspevok na Instagrame pridala v júli 2020. Ako sa jej teda žije?

"Veľmi pekne. Sú to tri roky, odkedy som sa stala matkou. Žijem pokojným rodinným životom, odišla som zo sveta médií. Ste prví, komu dávam po rokoch rozhovor," povedala Jankovičová do mikrofónu Dnevniku.

Kým v minulosti jej boli tenisoví novinári doma i na turnajoch neustále za chrbtom a poskytla tisícky rozhovorov, neskôr dospela k zásadnému uvedomeniu a rozhodnutiu. Prečo sa teda tak razom vytratila a z očí zmizla akoby zadným východom? 

"Pretože chcem mať svoje súkromie. Myslím si, že keď sa niečo stane, tak médiá majú právo vedieť o tom. Keď som bola aktívna hráčka, tak to bolo iné. Potom som si uvedomila, že ľudia mi fandili a zatínali päste, tak som cítila, že im mám povedať čosi viac. Teraz mám rada pokoj a nechcem byť v centre pozornosti. Kde jem, čo pijem a kam cestujem, je moja súkromná záležitosť," myslí si víťazka 15 turnajov kategórie WTA.

Takmer neľudské úspechy Djokoviča

Kým Jankovičová či jej súputnička Ana Ivanovičová už nepatria medzi profesionálky, ich krajan Novak Djokovič nemá v pláne končiť. Naopak, trápi ho hlad po olympijskom zlate a ďalších grandslamoch. Momentálne má na konte 24 titulov z turnajov Big Four.

"Občas spolu hovoríme, ale pravidelne mu gratulujem k úspechom, ktoré sú podľa mňa takmer neľudské. Je skutočným ambasádorom našej krajiny, vylepšil všetky rekordy. Chcem, aby na nich staval a neskôr si ich užil so svojou rodinou," zakončila víťazka juniorského Australian Open 2001.

Viac o téme: Jelena Jankovičová
  • Autor: © Zoznam/ Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky, tennisworldusa.org

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy