Obrovská posila, Česko pred MS víta v tíme svoju hviezdu: Náš tím je najlepší v Európe

Brankárka Klára Peslárová patrí medzi stabilné súčasti českého národného tímuBrankárka Klára Peslárová patrí medzi stabilné súčasti českého národného tímu Zdroj: Profimedia

PLZEŇ - Opäť aj s dlhodobo najlepšou českou brankárkou Klárou Peslarovou v tíme sa predstavia české hokejistky na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Utice v USA.

Dvadsaťsedemročná brankárka sa vážne zranila v októbri 2022 a celú uplynulú sezónu musela vynechať. Teraz už je fit a s reprezentáciou bude útočiť na zisk tretej medaily za sebou.

"Určite sa teším. Bola som sezónu mimo hokeja, mimo kolektívu a som nesmierne rada, že som sa tento rok mohla vrátiť medzi dievčatá," povedala Peslarová ČTK v Plzni, kde sa európska časť tímu v nedeľu večer zišla pred dnešným odletom do zámoria.

České hokejistky na MS Galéria fotiek (2) Bronzová radosť českých hráčok na MS v hokeji Zdroj: TASR/AP/Bo Amstrup/Ritzau Scanpix

"Aký bol návrat po zranení? Bolq tam určite radosť. Išlo aj o to, aby som neuponáhľala liečbu. Na ľad som sa tešila, klub mi vo všetkom vyšiel v ústrety. Pomáhali mi. Návrat bol krásny," povedala brankárka švédskeho Brynäs.

Zastavilo ju škaredé zranenie

Peslarová pôsobí na severe Európy s krátkou prestávkou už od roku 2015. Do Brynäs prestúpila pred dvoma rokmi, no krátko po začiatku sezóny si pri kolízii s protihráčkou pretrhla predný skrížený väz a postranný väz v kolene. Po zranení sa vrátila vo veľkom štýle.

"Po individuálnej stránke som si vylepšila štatistiky. Dobré to bolo aj z pohľadu tímu. Prišli nejaké zranenia, v play-off sme nemali niektoré kľúčové hráčky, ale poradili sme si," hodnotila Peslarová sezónu, v ktorej s Brynäs postúpila do semifinále play-off.

V boji o postup do finále ale tím z Gävle prehral s MoDo Hockey, kde pôsobila v minulosti. "Nebrala som to osobne. Tímy sa obmieňajú a z času, keď som tam bola, tam ostala možno polovica mužstva. Ja som sa posunula za lepším. Sústredila sme sa na nás a bolo mi jedno, s kým hráme," povedala rodáčka z Ostravy, pre ktorú skončila klubová sezóna pred dvoma týždňami.

Český tím je najlepší v Európe

Na MS sa bude snažiť tímu pomôcť k ďalšej medaile. "Vypracovali sme sa na pozíciu najlepšieho tímu v Európe. Musíme ukázať, že sme draví a chceme vyhrať. Momentálne nás každý tím chce poraziť. Musíme si držať ambície kvalitného tímu," povedala Peslarová.

Češky získali pred dvoma rokmi na MS nečakane bronz, ktorý vlani obhájili. A medailové ciele majú aj teraz. Ich pozícia sa zmenila. "Je to ťažšie. Keď sa to stalo prvýkrát, tak na nás nikto netlačil. Mali sme taký pokoj v duši a mohli sme len prekvapiť. Momentálne ide o obhajoby, tímy hrýžu a chcú nás poraziť," dodala Peslarová.

Za výhodu považuje skutočnosť, že národný tím je celkom konsolidovaný. Do USA odletia len dve hráčky, ktoré ešte na MS neštartovali. Ďalších 21 už získalo aspoň jednu medailu, väčšina sa podieľala na oboch bronzoch. "Určite nám to pomáha. Okolo 85 až 90 percent tímu je na každý turnaj rovnakých. Stmelujeme sa každým turnajom. Teraz nás čaká vrchol sezóny a každý sa na to teší," uviedla.

Do šampionátu vstúpia Češky 3. apríla zápasom proti Fínsku. Ešte predtým odohrajú v Lake Placid prípravné stretnutie s domácimi Američankami, ktoré obhajujú titul. "Povedala by som, že je to dobré naštartovanie na začiatok majstrovstiev. Američanky patria k top tímom. Bude to dobrý štart. Môžeme si vyskúšať určité herné situácie. Na výsledok toľko hľadieť nebudeme," dodala Peslarová.

Viac o téme: Česko MS v hokeji žien Klára Peslarová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy