Česká tenistka sa rozhodla pre rázny krok: Wimbledonská šampiónka dostala padáka

Česká tenistka Marie Bouzková sa teší z víťaznej loptičky v osemfinále dvojhry proti  krajanke Markéte VondroušovejČeská tenistka Marie Bouzková sa teší z víťaznej loptičky v osemfinále dvojhry proti krajanke Markéte Vondroušovej Zdroj: TASR/AP/Alberto Pezzali

MIAMI - Tenistka Marie Bouzková ukončila po štyroch mesiacoch spoluprácu s niekdajšou wimbledonskou šampiónkou Conchitou Martínezovou.

Namiesto španielskej trénerky, ktorá v minulosti pomáhala aj Karolíne Plíškovej, bude v príprave pokračovať s bývalým slovinským tenistom Mikeom Urbanijom. Bouzková to povedala v rozhovore s televíznou stanicou CANAL+ Sport v Miami, kde vypadla hneď v 1. kole.

Dvadsaťpäťročná Bouzková angažovala Martínezovú vlani na začiatku decembra namiesto svojho vrstevníka Antonína Bolardta, s ktorým bola dohodnutá do konca sezóny. Prípravu na tento rok už začala pod vedením skúsenej Španielky, spolupráca ale nepokračovala podľa predstáv.

"V prípravnom období pred sezónou všetko klapalo. Pri cestovaní po turnajoch sme mali iné názory a prístupy k zápasom a konkrétnym situáciám, čo pre mňa bolo rozhodujúce," povedala 39. hráčka svetového rebríčka k dôvodom rozchodu.

Namiesto pôvodne plánovaného štartu na zelenej antuke v Charlestone teraz spoločne s Urbanijom zamieria na turnaj nižšej kategórie do Bogoty, kde by si vo dvojhre rada vylepšila tohtoročnú nevydarenú bilanciu piatich výhier a ôsmich porážok. "Mala som ho ako člena tímu už na sústredení, teraz so mnou bude jazdiť po turnajoch," povedala na adresu 34-ročného Slovinca Bouzková. V jej tíme zostáva kondičný tréner David Vydra.

Viac o téme: Marie Bouzková Conchita Martínezová Mike Urbanija
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy