České reprezentantky sú spokojné aj napriek debaklu: Nepodľahli sme tomu, že je to Amerika

Klara Hymlářová oslavuje gólKlara Hymlářová oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Henning Bagger

LAKE PLACID - České hokejistky podľahli v generálke pred majstrovstvami sveta obhajkyniam titulu Američankám 1:6. Jediný gól výberu kanadskej trénerky Carly MacLeodovej v prípravnom zápase v Lake Placid dala Klára Hymlárová.

Do turnaja v Utike vstúpia bronzové medailistky z uplynulých dvoch šampionátov stredajším zápasom proti Fínsku. "Zápas nám ukázal, že môžeme hrať aj s takýmito tímami, aj keď sme prehrali. Pre nás je dôležité, že sme s nimi udržali nejakým spôsobom krok.

Nepodľahli sme tomu, že je to Amerika a hrali sme s nimi hokej," uviedla po zápase na sociálnych sieťach ženskej hokejovej reprezentácie Hymlárová, ktorá v druhej tretine v presilovej hre znížila na 1:5. Hokejistky USA budú na domácej pôde útočiť na jedenáste zlato, ktorým by sa priblížili rekordným dvanástim titulom Kanaďaniek. "Je to možno najlepší tím na svete, sú to rýchle dievčatá.

Pre nás je jedine dobre hrať takéto priateľské zápasy a zvyknúť si na tú rýchlosť. V skupine A budeme hrať aj proti Kanade a Finkám, ktoré sú na tom rýchlostne podobne," povedala Hymlárová.

Viac o téme: USA Česko Ženský hokej
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy