Náhlym kolapsom počas finále vydesila všetkých: Arsenal informoval o stave mladej futbalistky

Nórska futbalistka Arsenalu Frida Maanumová skolabovala počas zápasuNórska futbalistka Arsenalu Frida Maanumová skolabovala počas zápasu Zdroj: SITA/AP/Nick Potts/PA

LONDÝN - Nórska futbalistka Frida Maanumová je po kolapse v stabilizovanom stave. Stredopoliarka Arsenalu skolabovala počas nedeľňajšieho finále anglického Ligového pohára proti Chelsea (1:0).

Dvadsaťštyriročná Nórka náhle spadla na trávnik počas nadstavenia druhého polčasu a okamžite k nej pribehli zdravotníci. Maanumová dostala kyslík cez masku a následne ju odniesli na nosidlách.

V stabilizovanom stave

"Frida je pri vedomí, rozpráva a je v stabilizovanom stave. Náš lekársky tím ju bude naďalej pozorne sledovať. Všetci sme s tebou, Frida," uviedol Arsenal vo vyhlásení.

Duel pokračoval a po bezgólovej riadnej hracej dobe rozhodol až presný zásah Stiny Blacksteinusovej zo 116. minúty predĺženia, ktorá zariadila triumf Arsenalu.

"Je to vždy veľmi ťažké. Je to naša spoluhráčka a priateľka, veľmi nám na nej záleží. Človek sa bojí, keď sa stanú takéto veci. Povedali sme si, že chceme získať víťazstvo pre ňu," povedala autorka rozhodujúceho presného zásahu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Chelsea Londýn Nórsko Arsenal Londýn Frida Maanumová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy