Návrat k Vajdovi? Djokovič začal prípravu s týmto trénerom, prehovoril aj o budúcnosti

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

MONTE CARLO - Srbský tenista Novak Djokovič začal prípravu na antukovú sezónu spolu so svojím bývalým spoluhráčom z daviscupového tímu Nenadom Zimonjičom.

Jeho úvodný tréning v dejisku blížiaceho sa turnaja ATP Masters 1000 v Monte Carle sledovali okrem deblového špecialistu aj Miljan Amanovič a taliansky kondičný kouč Marko Panichi. Ten v minulosti spolupracoval i so Slovenkou Danielou Hantuchovou. Informoval o tom srbský denník Blic.

Djokovič minulý týždeň ukončil spoluprácu s Goranom Ivaniševičom, ktorý nahradil na prelome rokov 2021 a 2022 slovenského trénera Mariána Vajdu. Chorvát prišiel do Djokovičovho tímu pred Wimbledonom 2019.

Ako hlavný tréner priviedol "Noleho" k štyrom grandslamovým titulom. Zvyšných 20 získal s Vajdom, ktorý spolupracoval s hviezdnym tenistom s krátkou prestávkou 15 rokov - od júna 2006 do mája 2017 a po necelom roku potom opäť spoluprácu obnovili.

"Čo sa týka môjho trénera v ďalšej fáze, nemám jasnú predstavu, kto by to mohol byť a či vôbec niekto bude. Trénerov som mal po mojom boku vždy, odmalička. Snažím sa teraz vyhodnotiť, čo bude pre mňa momentálne správne," vyjadril sa koncom marca 36-ročný líder svetového rebríčka ATP.  

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Goran Ivaniševič Novak Djokovič Marián Vajda Nenad Zimonjic Miljan Amanovič Marko Panichi
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy