Mužskú štvorhru čakajú revolučné zmeny: Nové pravidlá tenistov zrejme príliš nepotešia

Momentka zo štvorhry medzi Talianskom a KanadouMomentka zo štvorhry medzi Talianskom a Kanadou Zdroj: SITA/AP/PA/Massimo Paolone

MADRID - Mužská tenisová ATP plánuje v testovacom režime úpravu pravidiel vo štvorhre v snahe zatraktívniť tento formát pre hráčov, fanúšikov a organizátorov turnajov.

Nové pravidlá, podľa ktorých sa bude prvýkrát hrať na prelome apríla a mája na antukovom turnaji Masters v Madride, by mali hru predovšetkým zrýchliť. Počnúc turnajom v Madride sa po výmenách kratších ako štyri údery skráti doba na podanie na 15 sekúnd.

Hráči si pri prestávkach pre zmenu strán nebudú môcť zakaždým sadnúť a lepší divácky zážitok má priniesť aj to, že sa fanúšikovia budú môcť v hľadisku pohybovať aj počas hry. V Madride bude súťaž vo štvorhre zhustená do piatich dní od utorka do soboty.

V pavúku bude rezervovaných až 16 miest pre tímy, ktoré sa kvalifikujú na základe svojho postavenia v dvojhre. ATP si od toho sľubuje, že sa tak budú spolu stretávať najlepší singlisti a deblisti. Zmeny pravidiel sa budú testovať aj na ďalších vybraných turnajoch tohtoročnej sezóny.

Úprava pravidiel by mala zrýchliť a zatraktívniť deblové zápasy. ATP chce, aby sa spolu stretávali najlepší singlisti i deblisti. 

Austrálčan Matthew Ebden, ktorý je svetovou deblovou dvojkou a prezidentom poradnej rady ATP, si od zmien veľa sľubuje. "Štvorhra môže fanúšikom veľa ponúknuť a ak sa bude prezentovať tým správnym spôsobom, vytvoriť skvelú atmosféru. Úprava pravidiel a nový koncept prispejú k väčšej atraktivite," uviedol Ebden pre oficiálnu stránku ATP.

Viac o téme: Štvorhra ATP Masters 1000 Madrid
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy