Netopiere pokračujú v lete za pohárovou Európou: Striedajúci žolík zariadil triumf Valencie

Oslavujúci André Almeida a gólové oslavy futbalistov ValencieOslavujúci André Almeida a gólové oslavy futbalistov Valencie Zdroj: Profimedia

MADRID - Vo štvrtkovej dohrávke 26. kola španielskej La Ligy zvíťazili futbalisti Valencie na ihrisku predposlednej Granady 1:0 a v tabuľke sa posunuli na siedme miesto pred Betis Sevilla a udržali si nádej na postup do pohárovej Európy.

V tabuľke sa Valencia posunula na siedme miesto a stráca päť bodov na šiesty San Sebastián, ktorý drží poslednú pozíciu pre účasť v Konferenčnej lige.

Jediný gól zápasu zaznamenal v 77. minúte strelou k tyči po rohu Portugalčan André Almeida, ktorý prišiel dvadsať minút predtým na trávnik ako striedajúci hráč.

Piata porážka za sebou opäť priblížila Granadu k zostupu. Tím zostal na predposlednom 19. mieste a na záchranu stráca dvanásť bodov.