Ďalší výprask a opäť bez streleného gólu: Česko na MS dostalo ďalšiu tvrdú lekciu

Kanaďanky Danielle Serdachnyová (92) a Julia Goslingová (88) oslavujú gól proti ČeskuKanaďanky Danielle Serdachnyová (92) a Julia Goslingová (88) oslavujú gól proti Česku Zdroj: Profimedia

UTICA - České hokejistky prehrali na majstrovstvách sveta v Utice s Kanadou 0:5 a pripísali si druhý nezdar za sebou bez streleného gólu. Po tom, čo v sobotu neuspeli proti úradujúcim šampiónkam z USA, nestačili dnes ani na obhajkyne strieborných medailí.

Kanaďanky si rozhodujúci trojgólový náskok vypracovali v prvej tretine, v ktorej mali drvivú prevahu. Dvoma gólmi a asistenciou sa pod ich výhru podpísala Kristin O 'Neillová.

Zámorské hráčky do stretnutia vstúpili výborne a už v 2. minúte Staceyová nastrelila tyč. O pár sekúnd neskôr brankárka Peslarová už toľko šťastia nemala a pohotovo dorážajúca Serdachnyová posunula Kanadu do vedenia. Češky potom so šťastím prestáli dve oslabenia, v 9. minúte ale pri signalizovanej početnej výhode inkasovali. Prvýkrát sa presadila O'Neillová.

Kanaďanky mali drvivú prevahu a český tím takmer nepúšťali z obranného pásma. Síce nevyužili ďalšiu presilovku, ešte v prvej tretine ale opäť skórovala O 'Neillová.

Na prelome prvej a druhej časti si Češky zahrali prvýkrát presilovú hru, brankárku Desbiensovú ale neohrozili. Obraz hry sa nemenil, Peslarová ale už nemusela čeliť toľkým streleckým pokusom súperiek. V 25. minúte ju napriek tomu prekonala od modrej čiary Fastová.

Až potom si prvú šancu vytvorili Češky. Znížiť mohla v 32. minúte Vanišová, brejk ale nezakončila ideálne. Desbiensová bola aj napriek minimu práce pozorná a v tretej tretine si poradila s pokusom Šapovalivovej.

Dobre chytala aj Peslarová, napriek tomu v 46. minúte opäť inkasovala, keď ju po samostatnej akcii prekonala Staceyová. Dvetisíc fanúšikov už ďalší gól nevidelo. Češky tak jednoznačne prehrali aj druhý vzájomný zápas s Kanadou, na vlaňajších MS skončilo ich premiérové meranie síl 1:5.

Posledné stretnutie v základnej skupine čaká český výber v utorok, keď sa od 21.00 h SELČ stretne so Švajčiarskom.

Švédske hokejistky dosiahli na MS v americkej Utice tretie víťazstvo za sebou. V nedeľu zdolali Japonsko presvedčivo 6:2 a s plným počtom bodov a skóre 17:4 sú na čele B-skupiny.

A-skupina:

Kanada - Česko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Serdachnyová (O'Neillová), 9. O'Neillová (Nurseová), 18. O'Neillová, 25. Fastová (Rattrayová, Nurseová), 46. Staceyová (Larocqueová, Turnbullová). Rozhodcovia: Doyleová, Hillerová - Bucknerová (všetky USA), Cheyrouxová (Fr.). Vylúčenia: 2:4. Bez využitia. Diváci: 2004.

Zostava ČR: Peslarová - Pejšová, Tejralová, Radová, Čajanová, Kosinová, Trnková - Křízová, Hymlárová, Vanišová - Mlýnková, Pejzlová, Šapovalivová - Neubauerová, Přibylová, Kalová - Pištěková, Čabelová, Plosová. Trénéeka: MacLeodová.