VIDEO Inter narazil na remízového kráľa talianskej ligy: Na posledné minúty duelu budú dlho spomínať

Oier Zarraga (Udinese) pri pokuse o streluOier Zarraga (Udinese) pri pokuse o strelu Zdroj: SITA/AP/Andrea Bressanutti/LaPresse

UDINE - Vedúci tím talianskej futbalovej Ligy Inter Miláno otočil zápas na ihrisku Udine a v samom závere vybojoval víťazstvo 2:1. V piatej minúte nastavenia rozhodol z dorážky Davide Frattesi. Sedem kôl pred koncom má Inter štrnásťbodový náskok pred druhým AC Miláno.

V decembri Inter deklasoval doma Udine 4:0. Dnes mal tiež nad súperom bojujúcim o záchranu veľkú prevahu, ale dlho ju nedokázal zúročiť. V 40. minúte išli dokonca do vedenia domáci, keď prihrávka Lazara Samardžiča z rohu veľkého vápna skončila prekvapujúco až v sieti.

V 55. minúte vyrovnal Hakan Calhanoglu z penalty nariadenej za faul brankára Maduku Okoyeho na útočníka Marcusa Thurama. Calhanoglu premenil pokutový kop aj v prvom vzájomnom dueli v sezóne.

Keď už sa zdalo, že Udine sedemnástym nerozhodným výsledkom potvrdí pozíciu remízového kráľa súťaže, napálil Lautaro Martínez loptu do tyče a z dorážky strelil rozhodujúci gól striedajúci Frattesi. Udine získalo z posledných troch zápasov len bod a nad zostupovým pásmom má iba dvojbodový náskok.