Nevedel, čo od dobroty: Český fanúšik sa nevedel spratať do kože, do hry vstúpila polícia

Gólová radosť hráčov PlzneGólová radosť hráčov Plzne Zdroj: SITA/AP

PLZEŇ - Policajti z Plzne obvinili z výtržníctva futbalového fanúšika, ktorí pri marcovom stretnutí Európskej konferenčnej ligy medzi domácou Viktoriou a Servette Ženeva hodil na hraciu plochu téglik a zasiahol brankára hostí.

Muža polícia zistila a tento týždeň obvinila. ČTK to povedal policajný hovorca Ondrej Hodan. Ďalší fanúšik bol obvinený už v polovici marca za opakované vhodenie pyrotechniky na ihrisko pri prvoligovom stretnutí Viktorie.

Pri marcovej odvete osemfinále EKL v Štruncových sadoch trafil hodený plastový téglik do zátylku brankára Servette Jérémyho Fricka vo chvíli, keď si išiel pred výkopom od brány pre loptu a priblížil sa k tribúne s najvernejšími priaznivcami Viktorie. Kapitán švajčiarskeho celku sa po zásahu plastovým téglikom s pitím zvalil na zem a hra pokračovala až po ošetrení a dvojminútovom oneskorení.

Plzeň po druhej bezgólovej remíze napokon zdolala Servette v penaltovom rozstrele a prvýkrát v histórii postúpila do štvrťfinále európskeho pohára.

Pokuta v desiatkách tisíc eur

Za vhodený téglik potrestala disciplinárna komisia UEFA Viktóriu pokutou 30 000 eur a podmienečným uzavretím tribúny. Podmienka pre severnú tribúnu, kde sídli "kotol", platí po dobu dvoch rokov. Klub vtedy prostredníctvom hovorcu Václava Hanzlíka oznámil, že zvažuje v spolupráci s právnym oddelením ďalšie kroky. "V hre je samozrejme aj vymáhanie vzniknutej škody a prípadné ďalšie exemplárne potrestanie. Chceme dať jasne najavo, že podobné rokovanie nehodláme tolerovať a nesmie sa opakovať," uviedol vtedy Hanzlík.

Druhý obvinený fanúšik sa previnil v decembrovom zápase 18. kola prvej ligy, v ktorom domáca Viktoria Plzeň porazila České Budějovice 5:0. "Športový zážitok žiaľ narúšalo používanie pyrotechniky zo strany hosťujúcich fanúšikov. Policajti zaevidovali celkovo štyri prípady, keď tri z nich boli v rovine priestupku a oznámené správnemu orgánu. Jeden fanúšik však pyrotechniku na hraciu plochu vhadzoval opakovane a zápas kvôli tomu musel byť dvakrát prerušený," opísal Hodan.

Incident mal tiež futbalovú dohru. Dynamo České Budějovice v decembri na dohrávku 17. kola uzavrelo na svojom štadióne sektor vyhradený pre domácich "kotol". "Hráči si vážia podporu fanúšikov na vonkajších štadiónoch. Avšak narúšanie priebehu stretnutia vhadzovaním dymovníc na hraciu plochu, a to dokonca do blízkosti samotných futbalistov, je pre náš tím úplne kontraproduktívne a prekračuje tolerovateľné hranice správania," uviedlo vtedy Dynamo vo vyhlásení.

Viac o téme: Servette Ženeva Viktoria Plzeň
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy