Prvá posila zo zámoria? Slovenskú reprezentáciu údajne doplní útočník z AHL

Maxim Čajkovič v drese tímu Wheeling NailersMaxim Čajkovič v drese tímu Wheeling Nailers Zdroj: Flickr/Zack Rawson

WHEELING - Zámorský tím Wilkes-Barre/Scranton Penguins uvoľnil slovenského útočníka Maxima Čajkoviča pre potreby reprezentácie.

Farmársky tím Pittsburghu o tom informoval na sociálnej sieti X. Práve do organizácie Penguins sa pripojil Čajkovič pre pár mesiacmi po krátkej anabáze v štruktúrach Minnesoty. 

V aktuálnom ročníku sa slovenský útočník presúval na hrane AHL a ECHL. Po príchode do tímu Wild dostal príležitosť na farme, avšak následne bol presunutý do nižšej ligy. Rovnaký scenár sa odohrával aj po príchode k "tučniakom". 

V AHL za tímy Iowa Wild, resp. Wilkes-Barre/Scranton Penguins odohral v tejto sezóne 10 zápasov zo ziskom piatich bodov. Naposledy hral v tíme Wheeling Nailers ešte 24. marca. Odvtedy súťažné minúty na ľade nepridal. Krátko po tom ho tím presunul na farmu Pens, avšak tam šancu v zápase nedostal. 

Reakcia národného tímu

Slovenská reprezentácia sa aktuálne pripravuje v Humennom, kde ju dnes a zajtra (11.-12. apríla, 16:30) čaká úvodná dvojica zápasov proti Švajčiarsku. O reakciu sme poprosili aj komunikačné oddelenie SZĽH, ktoré viac k tejto téme povedať odmietlo. 

"K jednotlivým hráčom sa budú vyjadrovať tréneri a generálny manažér na reprezentačných zrazoch," uviedol hovorca SZĽH v reakcii pre Športky. 

Viac o téme: Slovensko Maxim Čajkovič Wilkes-Barre/Scranton Penguins
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Wilkes-Barre/Scranton Penguins
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy