VIDEO Uvidíme veľkolepé zámorské finále: Kanada vyškolila Česko nekompromisným spôsobom

Radosť KanaďaniekRadosť Kanaďaniek Zdroj: SITA/AP/Adrian Kraus

UTICA - České hokejistky prehrali v semifinále majstrovstiev sveta v Utike s favorizovanou Kanadou 0:4 a v záverečnom zápase na turnaji budú dnes od 19:00 SELČ bojovať o obhajobu bronzových medailí s Fínskom. Kanaďanky sa stretnú v následnom finále s tímom USA.

Češky prehrali so zámorským výberom aj druhýkrát na šampionáte a opäť nedokázali prekonať brankárku Annu-Renee Desbiensovú, ktorá si ale pripísala len deväť zákrokov. Jej náprotivok Klára Peslarová naopak čelila 47 strelám.

Kanaďanky, ktoré porazili český výber v základnej skupine 5:0, sa dostali do vedenia v 5. minúte, kedy Peslarovú prestrelila z ideálnej pozície medzi kruhmi Turnbullová. Zámorské hráčky mali stretnutie pod kontrolou a bez problémov prestáli aj prvé oslabenie pri vylúčení Goslingovej.

Následne nevyužili presilovku aj Kanaďanky, ešte v prvej tretine ich vedenie zvýšila Larocqueová. Ukľudňujúci tretí gól pridala po 99 sekundách druhej časti Clarková, ktorá za Peslarovú dorazila vlastnú strelu z uhla.

Česká obrankyňa Daniela Pejšová Galéria fotiek (7) Česká obrankyňa Daniela Pejšová a kanadská útočníčka Brianne Jennerová naháňajú puk Zdroj: SITA/AP/Adrian Kraus

Češky v úvodnej dvadsaťminútovke preverili brankárku Desbiensovou jedinou strelou, v druhej tretine boli mierne aktívnejšie, výraznejšiu šancu si ale nevytvorili.

Ďalší gól pridali dvanásťnásobné svetové šampiónky v 45. minúte, kedy Peslarovú prekonala Fillierová. Až potom prišla česká príležitosť. Desbiensová si ale poradila so zakončením Tejralovej po akcii Vanišovej.

Vzápätí sa do samostatného nájazdu dostala Maltaisová, ani ona skóre nezmenila. Peslarová bola pozorná. Pri zakončení Poulinovej jej potom pomohla bránková konštrukcia.

Kanaďanky tak bez najmenších problémov postúpili do očakávaného finále proti Američankám, Češky budú o zisk tretieho bronzu za sebou bojovať s Fínskom. V základnej skupine vyhrali zverenkyne kanadskej trénerky MacLeodovej 4:0.