Kapitán Sparty si vyčíta brutalitu na Slováka: K incidentu sa postavil ako chlap

Michal Řepík pri rozhodcochMichal Řepík pri rozhodcoch

PRAHA - Absolútne zbytočný a nič neriešiaci faul Michala Řepíka zo záveru štvrtého stretnutia medzi Třincom a Spartou bol jedným z kľúčových okamihov, ktorý začal v semifinálovej sérii nakláňať misky váh na stranu súpera.

Seknutie Patrika Hrehorčáka mu vynieslo nielen trest do konca štvrtého duelu, ale následne aj dvojzápasovú stopku. Skúsený útočník chýbal, a ako priznal po vyradení v rozhovore s novinármi, pre skrat si vybral zlý moment.

Vyčíta si prehrešok na protihráča

35-ročný kapitán tímu kouča Pavla Grossa sa vrátil do zostavy na rozhodujúci siedmy zápas o všetko. Pred takmer 17-tisíc divákmi v hľadisku pražskej O2 areny ho bolo vidieť. Bolo zrejmé, ako veľmi chcel odčiniť svoj prehrešok, ktorým mužstvo citeľne oslabil. A bol blízko k tomu, aby sa mu to podarilo najlepším možným spôsobom. V 85. minúte mohol rozhodnúť, lenže skvele chytajúci Ondrej Kacetl bol proti a vyradenie Třinca odvrátil.

Sklamaný Řepík tak namiesto radostných okamihov a úvah o finálovej bitke s Pardubicami musel odpovedať na to, či si vyčíta prehrešok zo štvrtého zápasu. "Neviem, či by zápasy vyzerali inak, ale nebudem sa schovávať. Nikdy sa mi to nestalo. A teraz v nepravý moment prišiel odo mňa taký skrat. Suspendácia na dva zápasy tímu nepomohla, aj keď chlapci hrali dobre," uviedol Řepík.

Mrzelo ho, že sa mu v spomenutej veľkej príležitosti nepodarilo zakončiť do odkrytej bránky ešte o niečo lepšie, aby Kacetl na puk nedosiahol. Takto sa stihol presunúť a vytesniť puk vyrážačkou. Išlo zrejme o najvýraznejšiu šancu v takmer 62 minút dlhom predĺžení. "Išli sme tam dvaja na jedného. Žiaľ, nezdvihol som to pod brvno a gólman sa stačil premiestniť. Príliš som nevidel bránu, chcel som to dať čo najviac k tyči, ale bohužiaľ to chytil," opísal Řepík.

Třinec znovu vyrovnal až v závere

K predĺženiu pritom nemuselo dôjsť. Sparta viedla 2:1 a potrebovala odohrať bez chyby posledné dve minúty základnej hracej doby. Lenže prišlo zbytočné podrazenie Vojtecha Mozíka. "Úplne som to nevidel, ale nemôžem nikoho moralizovať po tom, čo som urobil ja. To tiež nebolo dobré a zasiahlo to do série. Každý sa snaží robiť maximum, chyby k tomu patria," poznamenal Řepík.

Mozík zamieril na trestnú lavicu v čase 58:11, o 54 sekúnd neskôr vyrovnal Marko Daňo. Pražania schytali ťažký direkt. V predchádzajúcom dueli na ľade súpera prišli o výhru len dve desatiny sekundy pred koncom základnej hracej doby. Na ľade sa to potom prejavilo. Hlavne v úvodných minútach prvého predĺženia.

"Asi sa to na nás podpísalo. Hovorili sme si, že chceme do predĺženia vstúpiť dobre, ale keď sa niečo také stane takto dvakrát za sebou… Nešli nám ruky a nohy, báli sme sa hrať. Boli sme zakríknutí skoro celé prvé predĺženie. Potom sme sa zdvihli a vytvárali sme si dostatok príležitostí, aby sme to ukončili," hovoril Řepík.

O tom, ako veľmi nahlodala mužstvo práve koncovka predchádzajúceho stretnutia, nechcel špekulovať. "Nemyslím si, že by to bol zlom celej série, stále sme boli odhodlaní. Išli sme do toho a chceli sme zvíťaziť. Ale v tých zápasoch sme im neboli schopní viac odskočiť. Šance sme mali dostatok a bohužiaľ sme ich nedali… Ten záver je horúci, prázdnota. Veľmi sme chceli ísť do finále a postup bol blízko," povzdychol si Řepík.

Rozhodujúci úder z hokejky Miloša Romana v 122. minúte bol pre jeho mužstvo šok. Táto porážka mimoriadne bolela. Útočník Ján Buchtele, ktorý sa po jedenástich rokoch lúči so Spartou, na ľade len ťažko zadržiaval slzy. "Tieto veci sú strašne ťažké. Skoro celú kariéru som bol tu. Krajšie by bolo rozlúčiť sa víťazstvom. Je to obrovská škoda. Dve desatiny ... Dnes sme síce neinkasovali až tak tesne pred koncom, ale bolo to skoro ako cez kľučku," oľutoval Řepík.

Viac o téme: HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec Michal Řepík
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/O2 TV Sport, X/HC Sparta Praha
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy