Finálový turnaj Davisovho pohára: Slováci poznajú program skupiny, na úvod proti top favoritovi

Slovenskí daviscupoví reprezentanti zľava Lukáš Klein, Igor Zelenay, Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Lukáš Pokorný a Alex Molčan sa radujú z postupu na finálový turnajSlovenskí daviscupoví reprezentanti zľava Lukáš Klein, Igor Zelenay, Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Lukáš Pokorný a Alex Molčan sa radujú z postupu na finálový turnaj Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti nastúpia v úvodnom zápase skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára 10. septembra o 8.00 SELČ proti Nemecku.

Ich druhým súperom v C-skupine v čínskom Ču-chaji bude v piatok 13. septembra o 8.00 SELČ tím USA. V nedeľu o 5.00 SELČ sa stretnú s Čile. Najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

Slováci sa od zavedenia nového formátu prestížnej tímovej súťaže predstavia na finálovom turnaji po prvý raz. Miestenku medzi elitnou šestnástkou si zabezpečili vďaka februárovému víťazstvu 4:0 nad domácim Srbskom na antuke v Kraljeve.

Vo dvojhrách uspeli Lukáš Klein, Alex Molčan i Lukáš Pokorný. Rozhodujúci tretí bod získali vo štvorhre Klein s deblovým špecialistom Igorom Zelenayom.

Program C-skupiny finálového turnaja Davisovho pohára v Ču-chaji:

utorok 10. septembra:
8.00 SELČ: SLOVENSKO - Nemecko

streda 11. septembra:
5.00 SELČ: USA - Čile      

štvrtok 12. septembra:
5.00 SELČ: Nemecko - Čile  

piatok 13. septembra:
8.00 SELČ: SLOVENSKO - USA

sobota 14. septembra:
8.00 SELČ: Nemecko - USA            

nedeľa 15. septembra:
5.00 SELČ: SLOVENSKO - Čile

Viac o téme: Nemecko Slovensko Čile USA Davisov pohár
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy