Kde si zahrajú slovenskí tenisti? Dôležitá informácia o finálovom turnaji Davisovho pohára

Slovenskí daviscupoví reprezentanti zľava Lukáš Klein, Igor Zelenay, Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Lukáš Pokorný a Alex Molčan sa radujú z postupu na finálový turnajSlovenskí daviscupoví reprezentanti zľava Lukáš Klein, Igor Zelenay, Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Lukáš Pokorný a Alex Molčan sa radujú z postupu na finálový turnaj Zdroj: TASR/Martin Baumann

LONDÝN - Bologna, Valencia, Manchester a Ču-chaj budú 10.-15. septembra dejiskami skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

Predstavia sa v nej aj slovenskí tenisti, ktorí vo februárovom kvalifikačnom dueli zvíťazili na antuke v Kraljeve nad domácim Srbskom 4:0. Žreb sa uskutoční v utorok 19. marca o 15.00 SEČ v Londýne, informovala o tom Medzinárodná tenisová federácia. Najlepšie dva tímy z každej skupiny postúpia do novembrovej vyraďovacej časti finálového turnaja v Malage.

Taliansko, Španielsko a Veľká Británia budú mať v septembri výhodu domáceho prostredia. Štvrtú skupinu zorganizuje Ču-chaj, hoci Čína nepostúpila medzi elitnú šestnástku. Účasť v skupinovej fáze mali okrem Talianov, Španielov a Britov v predstihu istú aj vlaňajší finalisti Austrálčania.

Okrem Slovenska si v kvalifikácii postup zabezpečili Kanada, Holandsko, Nemecko, USA, Brazília, Fínsko, Česko, Francúzsko, Argentína, Belgicko a Čile. Dejiská v Bologni (Unipol Arena) a vo Valencii (Pabellon Fuente de San Luis) budú hostiteľmi skupinovej fázy tretí rok za sebou, Manchester (AO Arena) druhý rok za sebou. Ču-chaj (Medzinárodné tenisové centrum Hengqin) bude dejiskom premiérovo.  

Viac o téme: Davisov pohár
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy