Hviezda českého hokeja zarmútila fanúšikov: Teraz to už môžem povedať oficiálne

Český hokejista Jakub VoráčekČeský hokejista Jakub Voráček Zdroj: Profimedia

PRAHA - Český hokejový útočník Jakub Voráček v rozhovore pre CNN Prima NEWS uviedol, že sa po dlhodobých zdravotných problémoch na ľad už nevráti a jeho kariéra sa skončila.

Neskôr však svoje vyhlásenie zmiernil. Serveru sport.cz povedal, že koniec jeho hráčskej kariéry ešte nie je definitívny, ale na 99 percent už hráč nebude. Tridsaťštyriročný majster sveta z roku 2010, ktorý v NHL odohral viac ako tisíc zápasov, absolvoval posledné súťažné stretnutie v novembri 2022 za Columbus.

"Na ľad už ma hlava a zranenie nepustí. Teraz to už môžem povedať oficiálne. Je to súčasť hokejovej kariéry. Všetko sa raz končí a niečo nové, niekedy aj krajšie, sa začína," povedal Voráček.

Kladenský odchovanec mal opakované problémy s otrasmi mozgu, ktorých podľa svojich slov prekonal dvanásť. "Štyri boli ťažšie, osem menších," uviedol Voráček, ktorý v tejto sezóne pôsobil ako člen realizačného tímu extraligového Kladna.

Život nie je len o hokeji

Doteraz bol hráčom Arizony, ktorá vlani v marci prevzala jeho zmluvu. Za Coyotes ale nikdy nehral. "Nebolo ťažké sa zmieriť s tým, že je koniec. Vedel som, že to nejde. A keď niečo nejde, tak nemá cenu si nad tým lámať hlavu. Nie som sebaľútostivý, keď niečo nejde. Jednoducho to tak je. Život nie je len o hokeji, vnímal som to takto celú kariéru," povedal Voráček. Jeho osemročný kontakt uzavretý s Philadelphiou sa skončil 18. apríla, kedy Arizona odohrala posledné stretnutie sezóny.

"Kariéru ešte nekončím, aj keď to aktuálne vyzerá, že na 99 percent už hokej hrať nebudem. To sa ale vie už niekoľko mesiacov a odvtedy sa situácia nijako nezmenila. Stále si nechávam otvorené dvere. Nechcem končiť a potom zase oznamovať, že sa vraciam," povedal serveru sport.cz.

Účastník šiestich majstrovstiev sveta, olympijských hier i Svetového pohára odohral v NHL 1058 zápasov, strelil 223 gólov a pridal 583 asistencií. V play off nazbieral v 49 zápasoch 28 bodov (9+19). V zámorí hral za Columbus a Philadelphiu.

Viac o téme: Jakub Voráček
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy