VIDEO Vítaná injekcia pred Rímom a Parížom: Na madridskej antuke zavládla ruská tenisová radosť

Andrej Rubľov a jeho víťazné oslavyAndrej Rubľov a jeho víťazné oslavy Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Ruský tenista Andrej Rubľov otočil na antuke v Madride finále s Kanaďanom Félixom Auguerom-Aliassimeom a po výhre 4:6, 7:5, 7:5 získal druhý titul z turnajov série Masters.

Celkovo sa dvadsaťšesťročný moskovský rodák radoval z triumfu na ATP Tour po šestnástykrát.

Ôsmy hráč sveta Rubľov pritom pred turnajom v Madride prehral štyri zápasy za sebou, prvé dva z tejto série v Indian Wells a v Miami s Čechmi Jiřím Lehečkom a Tomášom Macháčom. V španielskej metropole potom ruský tenista stratil v šiestich zápasoch len dva sety.

Druhý titul na Masters po minuloročnom víťazstve v Monte Carle získal Rubľov po dvoch hodinách a 47 minútach. V dvanástom geme tretieho setu podával Auger-Aliassime na 6:6 a viedol 30:15, potom ale urobil dvojchybu, v ďalšej výmene zahral dlhý bekhend a následne pri súperovom mečbale ukončil zápas ďalšou dvojchybou.

Dvadsaťtriročný rodák z Montrealu postúpil do svojho prvého finále turnaja Masters neobvyklým spôsobom. V treťom kole mu zápas kvôli zraneniu ruky skrečoval Jakub Menšík, cez štvrťfinále prešiel bez boja po odstúpení svetovej dvojky Jannika Sinnera z Talianska a semifinále mu po šiestich gemoch kvôli bolestiam chrbta skrečoval Jiří Lehečka.