Dočká sa Česko posíl zo zámoria? Generálny manažér spravil dôležité rozhodnutie

Daniel Voženílek pred bránou Harriho SäterihoDaniel Voženílek pred bránou Harriho Säteriho Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Nikto ďalší z nižšej zámorskej ligy AHL už neposilní český tím na hokejových majstrovstvách sveta v Prahe a Ostrave.

Po dnešnom rozkorčuľovaní mužstva pred stretnutím s Nórskom to povedal novinárom generálny manažér Petr Nedvěd. Jediným zástupcom AHL vo výbere tak zostal mladý obranca David Špaček z tímu Iowa Wild.

V hre bolo viacero možností, ale vedenie reprezentácie sa rozhodlo ich nevyužiť. "Premýšľali sme o tom. U Jiřího Smejkala by bola šanca, keby mal možnosť sa pripojiť skôr. Ale, bohužiaľ, hral play-off, takže teraz už nedorazí," uviedol Nedvěd na adresu dvadsaťsedemročného útočníka.

Smejkal hral na predchádzajúcich troch MS a z Tampere 2022 má bronz. Predstavil sa aj pred dvoma rokmi na olympijskom turnaji v Pekingu. Počas svojej prvej sezóny v zámorí si pripísal aj 20 štartov za prvý tím Ottawy v NHL, v ktorých dal gól a na ďalší nahral. "Čakáme na vývoj ďalších sérií NHL," povedal Nedvěd.

Nemajú skúsenosti zo seniorských MS

U ďalších útočníkov Lukáša Rouska s Jiřím Kulichom zohralo podľa jeho slov zásadnú úlohu, že s nimi tréneri nemajú skúsenosti zo seniorských MS. "Keby sme ich mohli vidieť v Brne (na Českých hrách), treba by sme sa rozhodli inak. Ale táto možnosť, bohužiaľ, nebola, takže sme sa rozhodli takto. Rovnaký dôvod je u Adama Klapku," konštatoval Nedvěd.

Na snímke tréner českých Galéria fotiek (2) Tréner Česka Radim Rulík Zdroj: TASR/Martin Baumann

Čaká sa na vývoj v NHL

Realizačný tím ďalej čaká, ako sa budú vyvíjať série 2. kola play-off NHL. Blízko vyradenia je Carolina, ku ktorej oporám patrí Martin Nečas. "Rangers vedú 3:0, séria môže čoskoro skončiť, ale nemá cenu predbiehať. Všetci dobre vieme, že na zlú sériu často stačí jeden zápas," podotkol Nedvěd.

V hre sú tiež bostonskí útočníci David Pastrňák a Pavel Zacha. "Samozrejme, sú to top rozdieloví hráči NHL a želali by sme si ich mať v mužstve. Na druhej strane chlapcom prajeme veľa šťastia v play-off, aby došli čo najďalej. Ale keby to tak nebolo, budeme radi, keby prileteli," povedal Nedvěd.

Nechajú tak tréneri voľné miesta na turnajovej súpiske len pre útočníkov? "S trénermi to preberáme. Máme tri voľné miesta, uvidíme. Deadline nie je, zatiaľ čakáme. Keď séria skončí veľmi rýchlo, naše rozhodovanie to samozrejme zjednoduší. Ale nebudeme predbiehať," uviedol Nedvěd.

Viac o téme: NHL AHL Česko Petr Nedvěd
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy