MS V HOKEJI 2024 Slovenský tréner Poľska varuje náš tím: Emócie idú bokom, chceme bodovať

Na snímke Slovák Róbert Kaláber ako tréner poľskej hokejovej reprezentácie počas zápasu B-skupiny Poľsko - Lotyšsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokejiNa snímke Slovák Róbert Kaláber ako tréner poľskej hokejovej reprezentácie počas zápasu B-skupiny Poľsko - Lotyšsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji Zdroj: TASR

OSTRAVA - Výnimočný zápas čaká dnes na hokejových majstrovstvách sveta v Ostrave slovenského trénera Róberta Kalábera.

Päťdesiatpäťročný kouč pôsobí už štvrtú sezónu na striedačke poľskej reprezentácie a večer povedie tím proti svojim krajanom. V rozhovore s českými novinármi uviedol, že si uvedomuje silu súpera, ale pokúsi sa ho so svojimi zverencami prekvapiť.

"Osobne to neberiem prestížne, tu musia ísť emócie bokom. Pripravujem sa na to ako na každý iný zápas. Chceme získať bod, respektíve to chceme Slovákom čo najviac sťažiť, aby nevyhrali ľahko," povedal Kaláber po utorkovom zápase s Francúzskom, ktoré Poľsko prehralo 2:4 a ďalej čaká na premiérové víťazstvo po postupe do elitnej kategórie.

Recept na možné prekvapenie je podľa trénera, ktorý zároveň vedie tím JKH GKS Jastrzebie, udržať čo najdlhšie bezgólový stav. "Budeme čakať na príležitosť, aby sme mohli dať prvý gól. Uvidíme, čo sa bude dať so zápasom robiť. Určite nám ale podmienky budú diktovať Slováci," predpokladá Kaláber.

"Slováci majú veľmi silný tím. Musíme hrať oveľa lepšie ako v utorok, keď sme dlho mali problém s pohybom a nešli nám nohy. Musíme byť pripravení na veľký boj a vyššie tempo hry. Určite budeme pod väčším tlakom," povedal.

Kaláber pôsobí v Poľsku už od roku 2014. Predtým trénoval aj na Slovensku a osobne sa pozná s množstvom členov realizačného tímu súpera aj s niektorými hráčmi. "Trénoval som Jána Lašáka, Jána Pardavého, Robo Petrovického aj Marka Daňa alebo Čerešňáka," zaspomínal.

Poliaci zatiaľ na MS v Ostrave získali bod za porážku v predĺžení s Lotyšskom v prvom zápase, potom nestačili na Švédsko a Francúzsko. Predvádzajú ale sympatické výkony. "To, že sa tu neprezentujeme zlou hrou, je fajn, ale na to, aby sme sa udržali v elitnej kategórii, potrebujeme body. Vieme, že nás tu nečaká žiadny ľahký súper," povedal Kaláber.

Viac o téme: Slovensko Poľsko Róbert kaláber MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy