MS V HOKEJI 2024 Výborné naladenie na Poľsko: Tatar dostal na frak, smial sa po tréningu Fehérváry

Na snímke slovenský hokejový reprezentant a obranca Martin Fehérváry Na snímke slovenský hokejový reprezentant a obranca Martin Fehérváry Zdroj: TASR/Jakub Kotian

OSTRAVA - Slovenských hokejistov po dni voľna čaká dnes večer (20:20, TV JOJ) zápas proti Poľsku.

Štvrtý duel na šampionáte v Česku odohrajú zverenci trénera Craiga Ramsayho bez zmien v zostave. Na rannom tréningu korčuľovali všetky formácie rovnako, ako dohrali zápas proti USA. Podľa dostupných informácií by sa mal do bránky postaviť Samuel Hlavaj.

"Deň voľna nám prospel. Aj tréneri si musia nájsť čas na oddych," uviedol Ján Pardavý.

"Poľsko má veľmi kvalitný tím. Budeme musieť robiť veci, ktoré nám vychádzali proti USA. Musíme byť kompaktní a ukľudniť situáciu rýchlymi gólmi," uviedol jeden z asistentov trénera.

Hráči aj kouči zopakovali slová o tom, že žiadne mužstvo na turnaji nie je slabé a húževnatých susedov nebudú chcieť podceniť. "Bude to musieť byť najmä o nás. My musíme diktovať tempo a hrať náš hokej," upozornil po rozkorčuľovaní obranca Martin Fehérváry.

Duelom proti Poľsku odštartujú naši reprezentanti "maratón" večerných zápasov. Hrací čas je 20:20 a tomu treba prispôsobiť aj denný program.

"Každý tím to má rovnako, je to len o posunutí niektorých vecí. Hráči sa tomu musia prispôsobiť, nie je to nič zložité," pokračoval Pardavý.

Golf ako oddych pred zápasom

Hokejisti si včerajší deň spestrili hraním golfu. V okolí Ostravy sa nachádzajú nádherné ihriská, ktoré si nenechali ujsť ani naši reprezentanti.

"Nemám rád, keď iba ležím. Oddýchli sme si pri tom. S Markom Daňom sme porazili Tomáša Tatara, tak sme sa dobre naladili na dnešný zápas. Síce nie som v tom veľmi dobrý, ale baví ma to hrať," dodal so smiechom obranca Washingtonu Capitals. Zároveň však pripomenul, že na prvom mieste u neho je rybačka.

FutbalTour Cestuje za športom s FutbalTour Zdroj: FutbalTour

Počas večera si naši hokejisti aj tréneri pozreli prestrelku Kanady proti Rakúsku. Outsider dokázal zvrátiť päťgólový hendikep a favoritovi strelili ukážkové góly.

"Hokej je tak zaujímavý šport, že človek nikdy nevie, čo sa môže stať," povedal k zápasu Fehérváry.

"Bolo to atraktívne pre divákov, ale pre Kanadu to bolo trpké pripomenutie toho, že každý tím má svoju silu," zakončil Pardavý s tým, že takéto zlyhanie v tretej tretine sa Slovensku dnes nemôže stať.

Viac o téme: Slovensko Ján Pardavý Martin Fehérváry MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy