MS V HOKEJI 2024 Slovensko sa chystá na večerný duel s Francúzmi: Aktuálne novinky z rozkorčuľovania

Na snímke tréner Slovenska Craig Ramsay (hore druhý zľava), jeho asistent Ján Pardavý (hore vľavo)Na snímke tréner Slovenska Craig Ramsay (hore druhý zľava), jeho asistent Ján Pardavý (hore vľavo) Zdroj: SITA/Martin Medňanský

OSTRAVA - Obranca Mário Grman nebude chýbať v zostave Slovenska v dnešnom zápase proti Francúzsku (od 20.20 h) na MS v Ostrave.

Pre žalúdočné problémy vynechal štvrtkový tréning, no počas piatkového dobrovoľného rozkorčuľovania už riadne trénoval s tímom. "Mal som menšie žalúdočné problémy, no už je to lepšie. Niečo som cítil už počas predošlého zápasu (s Poľskom - pozn.), ale večer by som mal byť v poriadku," priznal Grman.

Slováci mali pred zápasom s Francúzmi dva dni zápasového voľna. Strávili ich oddychom, ale aj tréningami pred rozhodujúcou fázou základných skupín. Cez víkend ich okrem dnešného zápasu čaká aj nedeľňajšie stretnutie s Lotyšmi (20.20 h) a pôsobenie v ostravskej skupine uzavrú v utorok proti Švédom (20.20 h).

Daňo sa vracia do štvrtého útoku

Tréneri už v piatok avizovali zmenu v zostave - do štvrtého útoku sa vráti Marko Daňo, ktorý nahradí Martina Faška Rudáša. Slováci majú za sebou tri víťazstvá za sebou a sú na ceste do štvrťfinále. V zápase proti Francúzom budú v pozícii favorita a prípadné tri body by ich výrazne priblížili k postupu. 

Tréneri však viackrát prízvukovali, že na MS niet slabého súpera. "Francúzi ukázali, že sú silný súper a na to musíme byť pripravení. Dôležitá bude koncentrovanosť na každé jedno striedanie. Čakajú nás tri zápasy v štyroch dňoch, no netreba sa šetriť. Musíme sa sústrediť na ten prvý s Francúzskom a potom môžeme myslieť na ďalší," poznamenal asistent trénera Ján Pardavý.

Hokejisti a realizačný tím Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Michal Runák

Štvorica Šimon Nemec, Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil a Marek Hrivík vynechala doobedňajšie rozkorčuľovanie, no v zostave nebudú chýbať. "Čaká nás náročný program a dnešné rozkorčuľovanie bolo dobrovoľné. Niektorí hráči majú radšej zápasový deň bez ranného tréningu a koncentrujú sa na večer. Je to úplne v poriadku," poznamenal Pardavý.

Predpokladaná zostava SR v zápase s Francúzskom /o 20.20 h/:
Hlavaj - Fehérváry, Čerešňák, Ivan, Nemec, Koch, Grman, Gajdoš, Golian - Slafkovský, Hrivík, Cehlárik - Hudáček, Cingel, Tatar - Kelemen, Pospíšil, Regenda - Daňo, Sukeľ, Kudrna

Viac o téme: Slovensko Francúzsko Mário Grman MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Michal Svítok, Martin Hrotek
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy