Navrátilová a Evertová sú proti: Saudská Arábia ďalej rozvíja svoje chápadlá aj vo vodách tenisu

Tenisové legendy Martina Navrátilová a Chris Evertová Tenisové legendy Martina Navrátilová a Chris Evertová Zdroj: Profimedia

RIJÁD - Saudskoarabský investičný fond PIF sa stane historicky prvým titulárnym partnerom svetového tenisového rebríčka žien. Asociácia WTA dnes oznámila, že sa s PIF dohodla na dlhodobej spolupráci podobne ako tento rok vo februári mužská ATP.

Uzavretie dohody medzi WTA a PIF prišlo onedlho po tom, ako ženská tenisová asociácia oznámila, že pridelila Rijádu usporiadateľstvo Turnaja majsteriek na roky 2024 až 2026. Saudskí usporiadatelia prisľúbili pre tradičný záverečný podnik sezóny pre osmičku najlepších hráčok na tento rok rekordnú dotáciu 15,25 milióna dolárov.

Saudská Arábia tak pokračuje v masívnych investíciách do športu, ktorými sa podľa kritikov snaží vylepšovať povesť pošramotenú porušovaním ľudských práv v krajine. Financuje napríklad lukratívnu golfovú sériu LIV, prilákala preteky majstrovstiev sveta formuly 1 a vo veľkom investuje do futbalu či boxu.

Proti spojeniu Saudskej Arábie so ženským tenisom sa v minulosti opakovane vyslovili slávne tenistky Martina Navrátilová a Chris Evertová. Poukázali na porušovanie ľudských práv či diskrimináciu žien a homosexuálov v tejto moslimskej krajine.

Viac o téme: WTA ATP Martina Navrátilová Chris Evertová PIF
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy