Opäť bude z neho člen Dukly: Trenčínu sa upísala brankárska extraligová stálica

Michal Valent v drese TrenčínaMichal Valent v drese Trenčína Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Slovenský hokejový brankár Michal Valent podpísal ročnú zmluvu s extraligovým Trenčínom.

V tíme už pôsobil v rokoch 2017 až 2022 a uplynulú sezónu strávil v druholigovej Žiline, ktorá postúpila do najvyššej súťaže.

Tridsaťosemročný Valent strávil väčšinu kariéry v domácich súťažiach a v ročníku 2015/16 získal s Nitrou titul. Vo finále play-off bol aj o dva roky neskôr práve s Duklou Trenčín, ktorá podľahla Banskej Bystrici 3:4 na zápasy.

Klub na sociálnej sieti Facebook informoval, že sa v týchto dňoch už pripojil k tímu, s ktorým absolvuje letnú prípravu.

Poprad a Aurel Nauš sa dohodli na dvojročnom kontrakte

Pre 26-ročného martinského odchovanca bude Poprad štvrtou extraligovou zastávkou.

"Keď mi prišla ponuka z Popradu, veľmi som sa potešil, lebo na slovenské pomery patrí k top klubom. Som rád, že sme sa po sezóne dohodli na podmienkach. Ja osobne sa chcem stále posúvať vyššie, potrebné je však na sebe stále tvrdo pracovať. Poprad ma môže posunúť v tom, že niečo dosiahneme a ja mu chcem svojim podielom pomôcť," povedal po príchode pod Tatry.

"Sme radi, že sme sa s Aurelom dohodli na dvojročnej spolupráci. Aurel si vybral HK Poprad ako krok vpred vo svojej kariére. Ide o svedomitého a pracovitého hokejistu, ktorý prináša na ľad veľa energie aj vďaka svojmu výbornému korčuľovaniu. V Poprade mu prajem veľa úspechov a teším sa na spoluprácu," zhodnotil nový prírastok do popradského tímu športový riaditeľ Július Koval v rozhovore pre klubový web.

Poprad bude pre Aurela Nauša štvrtým extraligovým zamestnávateľom po Detve, Prešove a Liptovskom Mikuláši. Počas štyroch ročníkov nazbieral 78 bodov za 37 gólov a 41 prihrávok, ktoré zaznamenal v 147 odohraných dueloch.

Viac o téme: HK Dukla Trenčín Michal Valent
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HK Dukla Trenčín
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy