Ujal sa kormidla a NHL čumela s údivom: Náplasť pre kouča Vancouveru tri dni po vypadnutí

Tréner Vancouveru Rick TocchetTréner Vancouveru Rick Tocchet Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

VANCOUVER - Trénerom roka v NHL bol prvýkrát vyhlásený Rick Tocchet z Vancouveru a získal Jack Adams Award.

Šesťdesiatročný kouč vo svojej prvej kompletnej sezóne na lavičke Canucks doviedol kanadský klub k víťazstvu v Pacifickej divízii a do druhého kola play-off, v ktorom v pondelok vypadol v siedmich zápasoch s Edmontonom.

Tocchet sa ujal Vancouveru vlani v januári po odvolaní Brucea Boudreaua. V tejto sezóne Canucks s českým obrancom Filipom Hronekom nazbierali o 12 výhier a 26 bodov viac ako v ročníku 2022/23 a prvýkrát po jedenástich rokoch vyhrali divíziu. "Toto je tímová cena. Nič z toho by som nedokázal bez podpory kolegov a plného zapojenia hráčov," uviedol Tocchet vo vyhlásení.

Od členov Asociácie vysielateľov NHL dostal v hlasovaní 483 bodov a jednoznačne porazil zvyšných finalistov Andrewa Brunettea z Nashvillu (145) a Ricka Bownessa z Winnipegu (75). Cenu získal ako tretí tréner Canucks po Patovi Quinnovi v roku 1992 a Alainovi Vigneaultovi v roku 2007.

Po Tampe Bay a Arizone je Vancouver tretím klubom, ktorý Tocchet vedie ako hlavný kouč. Bývalý dlhoročný útočník NHL získal v roku 1992 Stanley Cup s Pittsburghom a v rokoch 2016 a 2017 oslavoval s Penguins ako asistent trénera.

Viac o téme: Vancouver Canucks Jack Adams Award Rick Tocchet
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Canucks
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy