Obrovský šok! Opora Slovana odmietla účasť na EURO 2024, aj keď bola nominovaná

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava, zľava Vladimír Weiss ml., Marko Tolič, Jaba Kankava a Jaromír Zmrhal počas tréningu Futbalisti ŠK Slovan Bratislava, zľava Vladimír Weiss ml., Marko Tolič, Jaba Kankava a Jaromír Zmrhal počas tréningu Zdroj: TASR/Martin Baumann

TBILISI - Skúsený Džaba Kankava bude futbalistom Gruzínska na majstrovstvách Európy chýbať. Hoci jeho meno vo výbere francúzskeho trénera Willyho Sagnola neabsentuje, dva dni po zverejnení predbežnej nominácie ju záložník Slovana Bratislava odmietol.

Bez udania ďalších dôvodov na sociálnej sieti uviedol, že do Nemecka nechce ísť ako hráč, ale ako obyčajný fanúšik. Gruzínsko bude druhým českým súperom v skupine F, kde sú ešte Portugalsko a Turecko.

Pozvánku dostal, ale na šampionáte hrať nebude. Tridsaťosemročný veterán, ktorý bol desať rokov kapitánom reprezentácie, prekvapivo odmietol vrchol svojej kariéry.

"Chcem, aby náš tím dosiahol v Nemecku najlepší možný výsledok, aby sme to opäť mohli osláviť s našimi fanúšikmi ako po postupe v Tbilisi. Som rád, že som bol súčasťou tímu v semifinále a finále baráže a tým sa stal súčasťou historického úspechu Gruzínska," uviedol Kankava na instagrame.

Teraz sa ukázalo, že už po úspešných zápasoch proti Luxembursku a Grécku, počas ktorých odohral iba šesť minút, dospel k dôležitému záveru.

"Chcem vám povedať o mojom rozhodnutí, ktoré sa zrodilo po marcových zápasoch, že ak by ma nominovali, na šampionát by som nešiel ako hráč, ale ako obyčajný fanúšik. Chcem poďakovať trénerskemu tímu za marcovú dôveru aj za to, že mi dôverovali aj pri nominácii. Cítim veľkú podporu od tímu aj od fanúšikov," potvrdil svoje rozhodnutie bez udania bližšej príčiny.

Kankava odohral rovných 100 medzištátnych zápasov, v ktorých strelil desať gólov. Nečakaným rozhodnutím zrejme definitívne ukončil reprezentačnú kariéru. Viac štartov, 112, má z gruzínskeho tímu na konte iba jeho spoluhráč zo Slovana Guram Kašia, ktorý po ňom prevzal kapitánsku pásku.

Viac o téme: Gruzínsko EURO 2024 Džaba Kankava
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy