Sú späť v Premier League! Anglické mužstvo dokázalo triumfovať v dramatickom boji o postup

Adam Armstrong (vpredu) osalvuje dôležitý gól na 1:0Adam Armstrong (vpredu) osalvuje dôležitý gól na 1:0 Zdroj: SITA/AP/Adam Davy/PA

LONDÝN - Futbalisti FC Southampton sa po roku opäť predstavia v anglickej Premier League. V nedeľnom finálovom dueli play-off Championship zdolali v londýnskom Wembley hráčov Leedsu United 1:0.

Víťazný gól strelil v 24. minúte útočník Adam Armstrong. Southampton tak doplnil dvojicu priamych postupujúcich Leicester City a Ipswich Town. Do súboja šiel ako mierny favorit Leeds, iniciatívu však od začiatku prevzal Southampton.

Brankár Illan Meslier najskôr vyrazil strelu Williama Smallbonea z priameho kopu a o desať minút inkasoval po strele Armstronga k zadnej tyči. Leeds sa dostal do výraznejšej šance krátko po zmene strán, strela Crysencia Summervillea však tesne minula priestor medzi troma žrďami.

Duel mohol ešte v 84. minúte zdramatizovať striedajúci Daniel James, ten však trafil brvno. Rovnako ako Southampton sa po ročnej pauze do Premier League vráti víťaz Championship Leicester. Druhý Ipswich, ktorý hral v sezóne 2022/2023 v treťoligovej League One, sa v najvyššej anglickej súťaži predstaví po 22 rokoch.