VIDEO Králi predĺžení znovu udreli: Deväťgólová prestrelka a veľká dráma v závere týždňa

Hokejisti New Yorku Rangers oslavujú gólHokejisti New Yorku Rangers oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

SUNRISE - Hokejisti New Yorku Rangers vedú vo finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers 2:1 na zápasy. V treťom dueli semifinále playoff uspeli na ľade súpera 5:4 po predĺžení, keď v 66. minúte rozhodol švédsky útočník Alex Wennberg svojím prvým gólom vo vyraďovačke.

Rangers viedli po dvoch tretinách 4:2, ale domáci dokázali v tretej časti hry zmazať dvojgólové manko. Wennberg však v predĺžení tečoval strelu Ryana Lindgrena za chrbát brankára Sergeja Bobrovského. Bol to jeho prvý gól v 13 zápasoch v play-off a iba druhý v celkovo 32 dueloch v drese newyorského tímu, do ktorého prišiel 6. marca tesne pred uzávierkou výmien zo Seattlu.

"Je to úžasné. Bol to intenzívny zápas, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Keď som videl, ako puk skončil v sieti, vytryskla zo mňa radosť, emócie. Je to niečo skvelé," uviedol Wennberg podľa nhl.com.

V drese víťazného tímu zaznamenali zhodne po dva góly Alexis Lafreniere i Barclay Goodrow, po dve asistencie nazbierali Lindgren, Jacob Trouba a Vincent Trocheck. Brankár hostí Igor Šesťorkin mal 33 úspešných zákrokov. Rangers vyhrali aj štvrté predĺženie v tohtoročnej vyraďovačke, Panthers majú v troch extračasoch bilanciu 1-2.

Boľavý stret Sama Bennetta Galéria fotiek (10) Boľavý stret Sama Bennetta a Ryana Lindgrena Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

"Tretia tretina bola zatiaľ asi najťažšia v celej sérii. Viedli sme 4:2 a boli sme pod paľbou. Po tom, ako sme stratili dvojgólový náskok, sme sa potrebovali vrátiť k našej práci, opäť začať útočiť a forčekovať súpera. Cieľ bol vrátiť sa k našej hre a byť komfortní v tom, čo robíme," poznamenal tréner "jazdcov" Peter Laviolette.

Do zostavy Rangers sa vrátil fínsky krídelník Kaapo Kakko, ktorý sledoval predošlé zápasy iba z tribúny. V útoku nahradil zraneného Jimmyho Veseyho.

Frustrujúca prehra pre Floridu

Florida prestrieľala súpera 37:23, z toho v tretej tretine 18:8, no na víťazstvo to nestačilo. Domácim nepomohli ani dva presné zásahy Sama Reinharta, Aleksander Barkov si pripísal gól a asistenciu, Matthew Tkachuk a Carter Verhaeghe mali po dve asistencie. Panthers prehrali dva zápasy za sebou vôbec prvýkrát v prebiehajúcej play off. Aj v predchádzajúcom druhom dueli s Rangers podľahli v predĺžení (1:2 pp).

"Niekedy je potrebné držať si v play-off energiu. Je jedno, aké rátate straty, treba si stále držať čo najvyššie nasadenie a vždy nachádzať nový zdroj energie," vyjadril sa tréner "panterov" Paul Maurice.

Po tom, ako Panthers víťazne vstúpili do série, sa po ďalších dvoch súbojoch naklonili misky váh na stranu Rangers. "Vždy, keď prehráte takýto tesný zápas, je to frustrujúce. Môžete si povedať, že sme dominovali, ale potom sa pozriete na chyby, ktoré viedli k inkasovaným gólom. Určite sú to veci, ktoré musíme zlepšiť. Potrebujeme ísť ďalej, zregenerovať a skoncentrovať sa opäť na ďalší zápas," vyhlásil autor dvoch gólov Reinhart.

Štvrtý zápas je na programe v noci na stredu (2.00 SELČ) opäť na ľade Floridy v Sunrise.

semifinále play-off NHL - finále Východnej konferencie - 3. zápas /na 4 víťazstvá/:

Florida Panthers - New York Rangers 4:5 pp (2:2, 0:2, 2:0 - 0:1)
Góly: 3. Reinhart (Barkov, Tkachuk), 15. Reinhart (Verhaeghe), 46. Barkov (Verhaeghe, Mikkola), 47. Forsling (Verhaeghe, Rodrigues) - 8. Lafreniere (Trocheck, Trouba), 8. Goodrow (Schneider, Cuylle), 36. Lafreniere (Miller, Trouba), 39. Goodrow (Trocheck, Lindgren), 66. Wennberg (Lindgren, Roslovic). Brankári: Bobrovskij - Šesťorkin, strely na bránku: 37:23.