VIDEO Dallas a Edmonton bavia: Druhé konferenčné finále rozsekla až tretia tretina

Strkanica pred bránou, zapojil sa aj Connor McDavid (vľavo)Strkanica pred bránou, zapojil sa aj Connor McDavid (vľavo) Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

DALLAS - Hokejisti Dallasu zvíťazili v noci na nedeľu v druhom zápase finále Západnej konferencie NHL nad Edmontonom 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Víťazný gól Stars strelil v 44. minúte Mason Marchment, gólom a asistenciou prispel k triumfu Jamie Benn, Wyatt Johnston zaznamenal dve asistencie

Marchment zlomil na začiatku tretej tretiny nerozhodný stav, keď tečoval strelu Ryana Sutera od modrej čiary a prekonal Stuarta Skinnera v bránke Oilers. Víťazstvo spečatil v závere Esa Lindell gólom do prázdnej bránky. Oporou domácich bol brankár Jake Oettinger, ktorý zneškodnil 28 striel súpera. Prekonal ho iba Connor Brown, ktorý v 5. minúte vyrovnal z dorážky na priebežných 1:1.

"Nie je veľa lepších pocitov v hokeji, ako keď skórujete v play-off. Berieme výhru, ale musíme zabudnúť na tento zápas, pretože nás čaká ďalší náročný," uviedol pre oficiálnu webstránku profiligy autor rozhodujúceho presného zásahu.

Zach Hyman padá pred Galéria fotiek (15) Zach Hyman padá pred brankárom Jakeom Oettingerom Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

Oporou domácich bol brankár Jake Oettinger, ktorý zneškodnil 28 striel súpera. Prekonal ho iba Connor Brown, ktorý v 5. minúte vyrovnal z dorážky na priebežných 1:1. "Rozdiely sú naozaj veľmi malé. Myslím si, že uhrať jedno víťazstvo v Dallase je pozitívne. Mali sme tu veľkú príležitosť získať aj druhý bod, ale nevyužili sme ju," povedal kapitán "olejárov" Connor McDavid.

Skončila sa séria Leona Draisaitla, nemecký útočník prvýkrát v tohtoročnej vyraďovačke vyšiel bodovo naprázdno. Center Oilers a líder produktivity v play-off ťahal 13-zápasovú bodovú šnúru. Dallas uspel aj bez Roopeho Hintza, fínsky útočník vynechal štvrtý zápas za sebou pre zranenie v hornej časti tela. Domácim chýbal z rovnakého dôvodu aj obranca Jani Hakanpää, v drese hostí nenastúpil útočník Adam Henrique, ktorého trápi zranenie členka.

"V prvej tretine sme z nejakého dôvodu boli váhaví. Hovorili sme o tom, že musíme hrať s nasadením, že ide akoby o zápas číslo sedem. Myslím si, že naše zámery boli na správnom mieste. V prvej tretine sme vyzerali, akoby sme čakali, že sa niečo stane. Po nej sme sa dali dokopy. Druhá a tretia tretina sa mi veľmi páčili. Myslím si, že sme v nich hrali excelentne," vyjadril sa Pete DeBoer, tréner Dallasu.

Séria sa za vyrovnaného stavu sťahuje do Edmontonu, tretí duel semifinále play-off je na programe v noci na utorok o 2.30 SELČ.

finále Západnej konferencie - 2. zápas /na 4 víťazstvá/:

Dallas Stars - Edmonton Oilers 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 4. Benn (Johnston, Heiskanen), 44. Marchment (Suter, Steel), 58. Lindell (Benn, Johnston) - 5. Brown (Ceci, Foegele). Brankári: Oettinger - Skinner, strely na bránku: 25:29.