VIDEO Diváci v Indianapolise tŕpli do posledných sekúnd: Toto sa nestalo dlhých 22 rokov

Josef Newgarden sa raduje z triumfu na Indianapolis 500Josef Newgarden sa raduje z triumfu na Indianapolis 500 Zdroj: SITA/AP/AJ Mast

INDIANAPOLIS - Americký jazdec Josef Newgarden obhájil prvenstvo na podujatí 500 míľ Indianapolis.

O svojom druhom triumfe v prestížnych automobilových pretekoch série IndyCar rozhodol až v záverečnom kole, keď pri nájazde do tretej zákruty predstihol Mexičana Pata O'Warda. Pre tím Penske to bolo jubilejné 20. víťazstvo na Indy 500.

"Neexistuje lepší spôsob ako vyhrať preteky. Uznanie však patrí aj Patovi. Pokojne mohol vyhrať aj on, ale napokon sa to podarilo mne a ja som mimoriadne hrdý na celý tím," povedal pre zámorské médiá 33-ročný Newgarden, ktorý obhájil titul ako prvý jazdec po 22 rokoch.

Predtým to naposledy dokázal Brazílčan Helio Castroneves v rokoch 2001 a 2002. O'Ward zo stajne Arrow McLaren stratil na víťaza viac ako tri desatiny sekundy a zopakoval druhé miesto z roku 2022. Tretí skončil Scott Dixon z Nového Zélandu.

Štart nedeľných pretekov odložili o štyri hodiny pre nepriaznivé počasie. Organizátori varovali pred silnými búrkami v oblasti a fanúšikov požiadali, aby opustili tribúny a našli si bezpečný úkryt.

500 míľ Indianapolis - výsledky:

1. Josef Newgarden (USA/Team Penske), 2. Pato O'Ward (Mex./Arrow McLaren) +0,341, 3. Scott Dixon (N. Zél./Chip Ganassi Racing) +0,909

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Josef Newgarden Indianapolis 500
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/NTT INDYCAR SERIES
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy