Nadšenci futbalu, EURO za hranicami bude veľké: Národný dom, špeciálne vlaky aj karta fanúšika

Českí futbalisti oslavujú gólČeskí futbalisti oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbaloví fanúšikovia, ktorí sa chystajú do Nemecka podporiť českú reprezentáciu na majstrovstvá Európy, môžu na dopravu na šampionát využiť aj špeciálne vlaky. Národný tím Česka sa v základnej skupine postupne stretne s Portugalskom (18. júna v Lipsku), Gruzínskom (22. júna v Hamburgu) a Tureckom (26. júna v Hamburgu).

Usporiadateľstvo Nemecka českým fanúšikom nahráva, turnaj budú mať blízko. Futbalisti preto počítajú s ich veľkou podporou priamo v hľadisku štadiónov.

Špeciálne vlaky aj karta fanúšika

"Divákom vyjdeme v ústrety. České dráhy posilnili dopravu z Česka do Hamburgu aj do Lipska. Zároveň FAČR vysiela pred každým zápasom jeden vlak, ktorého časť je určená aj pre fanúšikov. Rezervácia bude spustená tento týždeň. Kapacita vo vlakoch zatiaľ nie je naplnená," uviedol na nominačnej tlačovej konferencii tlačový hovorca reprezentácie Peter Šedivý.

Asociácia odporúča priaznivcom, ktorí sa na šampionát chystajú, aby si zaobstarali takzvanú kartu fanúšika. "Bude možné si ju stiahnuť do svojich digitálnych peňaženiek. Každý divák potom na ňu bude získavať informácie o zápasoch, fanzóne, užitočné tipy a aktualizácie. Aby každý našiel, čo potrebuje. Získa informácie od usporiadateľov, polície a ďalších zložiek," vysvetlil Šedivý.

Český dom v Hamburgu

Asociácia už tiež predstavila projekt Českého domu v Hamburgu, ktorý počas majstrovstiev Európy ponúkne fanúšikom priestor zdieľať zážitky spojené so zápasmi národného tímu Česka v skupine. Nájdu tam zázemie približne pätnásť minút chôdze od štadióna a tešiť sa môžu na bohatý program, ktorého súčasťou budú aj futbalové legendy, speváci a hudobníci.

Z kapacitných dôvodov je nutné zaobstarať si vopred voucher v cene 10 eur, ktorý slúži zároveň ako vstupenka aj kredit na konzumáciu.

Po pondelkovej pražskej premiére prichádza do kín v Česku dokument Hrdí levi: Postup. Film mapuje celú kvalifikáciu, z ktorej českí futbalisti po ôsmy raz za sebou postúpili na Euro. Dnes sa uskutoční prvá projekcia aj v ďalších mestách. Dokument bude k videniu prakticky celý jún, zoznam kín a termíny nájdu fanúšikovia na webe asociácie futbal.cz.

Viac o téme: Portugalsko Česko Turecko Gruzínsko EURO 2024 Peter Šedivý
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy