VIDEO Wow, brilantná jazda pokračuje: Brčkavý taliansky zázrak vyradil top favoritku Roland Garros

Talianska tenistka Jasmine PaoliniováTalianska tenistka Jasmine Paoliniová Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Talianska tenistka Jasmine Paoliniová postúpila do semifinále ženskej dvojhry na Roland Garros.

Pätnásta nasadená vyradila v stredajšom štvrťfinále Kazašku Jelenu Rybakinovú, štvorku turnaja, po setoch 6:2, 4:6, 6:4.

Paoliniová vstúpila do zápasu s Rybakinovou aktívne, v prvom sete dvakrát brejkla súperku a vyhrala ho jasne 6:2. Kazaške sa nedarilo, síce sa blysla piatimi esami a mala lepšiu úspešnosť prvého podania, no robila veľmi veľa nevynútených chýb. Druhý set mal vyrovnanejší priebeh. Koncovku zvládla lepšie Rybakinová, za stavu 5:4 v desiatom geme tretíkrát vzala súperke podanie a uchmatla set pre seba.

Ten rozhodujúci priniesol veľkú drámu, napínavý bol najmä maratónsky štvrtý gem, v ktorom Rybakinová vyrovnala na 2:2. V deviatom predviedla kľúčový brejk Paoliniová, ktorý následne potvrdila, keď premenila hneď svoj prvý mečbal. Dvadsaťosemročná Paoliniová hrala prvýkrát v kariére vo štvrťfinále na podujatí veľkej štvorky, postupom si ešte zlepšila svoje maximum.

Dvadsaťosemročná Paoliniová hrala prvýkrát v kariére vo štvrťfinále na podujatí veľkej štvorky, postupom si ešte zlepšila svoje maximum. Do svojej zbierky pridala skalp wimbledonskej šampiónky z roku 2022.

"Je to neuveriteľný pocit. Bol to skutočne náročný zápas. V druhom sete som sa nechala trochu uniesť emóciami, no povedala som si, že súperka je veľká šampiónka, to sa môže stať. Snažila som sa na to rýchlo zabudnúť. Potom som začala bojovať o každú loptičku a dokázala som zvíťaziť. Prvýkrát v kariére som hrala na tomto prekrásnom kurte, bolo pre mňa potešením a privilégiom tu dosiahnuť prvý triumf," povedala podľa AFP Paoliniová, ktorá až do tejto sezóny nikdy neprenikla na grandslamovom podujatí ďalej ako do 2. kola.

Keďže do najlepšej štvorky postúpil aj jej krajan Jannik Sinner, prvýkrát v histórii sa stalo, že v semifinále rovnakého grandslamového turnaja sa predstavia muž i žena z Talianska.