Nikto nemá ochotu konkurovať mu: Český hokej čakajú voľby-nevoľby nového šéfa, ide do nich sám

Novozvolený šéf českého hokejového zväzu Alois HadamczikNovozvolený šéf českého hokejového zväzu Alois Hadamczik Zdroj: Profimedia

PRAHA - Súčasný prezident Alois Hadamczik bude 15. júna pri voľbe nového predsedu Českého zväzu ľadového hokeja jediným kandidátom. ČTK to potvrdil zväz.

Jeho mandát sa tak po dvoch rokoch vo funkcii prakticky určite predĺži o ďalšie štyri roky až do roku 2028.

"Uzávierka kandidatúr bola podľa stanov štyridsať dní pred riadnou volebnou konferenciou, teda 6. mája. Jediným kandidátom je Alois Hadamczik. Na to, aby bol zvolený a pokračoval vo funkcii, potrebuje teraz aspoň 31 hlasov od 61 delegátov," uviedol generálny sekretár zväzu Jan Černý.

Už len ako formalita sa voľba javí aj preto, že práve 31 hlasov od vtedajších 60 delegátov s hlasom rozhodujúcim získal Hadamczik hneď v 1. kole volebnej konferencie spred dvoch rokov. Vtedy mal ale proti sebe štyroch súperov: Jíři Šlégra, Dominika Haška, Bedřicha Ščerbana a Otakara Černého.

Šiestym bol pôvodne Peter Bříza, pár dní pred voľbami ale od úmyslu kandidovať odstúpil s tým, že sa chce sústrediť na prácu viceprezidenta Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a organizáciu tohtoročných majstrovstiev sveta v Prahe a Ostrave, pri ktorom bol na čele pražského organizačného výboru.

Český hokej má za sebou po všetkých stránkach úspešný šampionát. Aj preto sa ešte posilnila pozícia sedemdesiatdvaročného Hadamczika, ktorý v rokoch 2005 až 2008 a 2010 až 2014 trénoval národný tím.

Pôvodne mohol byť jeho protikandidátom bývalý dlhoročný riaditeľ extraligy Josef Řezníček, ale pred dvoma dňami potvrdil, že kandidovať nakoniec nebude. Hadamczikovu pozíciu vyhodnotil ako takmer neotrasiteľnú.

"Po rokovaniach, ktoré som absolvoval, mám pocit, že celé prostredie je v súčasnosti nejako nastavené a nie je pripravené na zmenu. Nevidím teda dôvod, prečo bojovať za niečo, čo to hnutie vlastne ani nechce počuť, nemá to zmysel," vysvetlil svoje rozhodnutie Řezníček.

V sobotu 15. júna v Prahe sa nebude rozhodovať len o novom prezidentovi zväzu, ale tiež o viceprezidentoch ČSLH, členoch výkonného výboru, predsedovi a členoch dozornej rady a bude zvolený tiež predseda arbitrážnej komisie. Volebná konferencia sa začne o 11:00.

Viac o téme: Alois Hadamczik Český zväz ľadového hokeja
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy