Pod Eiffelovku v najsilnejšom zložení: Nominácia Srbska na olympiádu vzbudzuje rešpekt

Srbská basketbalová hviezda Nikola JokičSrbská basketbalová hviezda Nikola Jokič Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

BEELHRAD - Srbskí basketbalisti sa chcú na olympijských hrách v Paríži predstaviť v najsilnejšom zložení. V nominácii trénera Svetislava Pešiča je aj úradujúci MVP zámorskej NBA Nikola Jokič. V jeho prípade predtým médiá špekulovali, že na OH nepocestuje.

Srbi pred rokom obsadili 2. miesto na majstrovstvách sveta aj bez Jokiča, ktorý sa ospravedlnil z reprezentačných povinností po sezóne, v ktorej priviedol Denver Nuggets k premiérovému titulu a získal aj cenu MVP finále. Denveru sa tento rok nepodarilo obhájiť titul, vypadol v 2. kole play-off s Minnesotou 3:4 na zápasy.

V predbežnej nominácii sú takmer všetci srbskí hráči, ktorí pôsobia v NBA, teda aj Bogdan Bogdanovič z Atlanty, Nikola Jovič z Miami a Vasilije Micič s Aleksejom Pokuševskim zo Charlotte. Chýba iba veterán Boban Marjanovič, ktorý už v Houstone zohrával uplynulú sezónu iba minimálnu úlohu.

 

 

Srbov čaká už v úvodnom stretnutí v Paríži veľký šláger proti USA (28. júla). V B-skupine ich ešte čaká aj Južný Sudán a víťaz kvalifikačného turnaja v lotyšskej Rige. Informovala agentúra AP.

Viac o téme: Srbsko Nikola Jokič Nikola Jovič Svetislav Pešič
  • Autor: © Zoznam/
  • X/HarrisonWind
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy