VIDEO Je to možné? Ďalšie výtržnosti fanúšikov, tentokrát v Nemecku: Jeden fanúšik bojuje o život

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

BERLÍN - Po sobotňajších bitkách basketbalových chuligánov v uliciach Berlína pred dnešným vyvrcholením Európskej ligy bojuje jeden zranený fanúšik v nemocnici o život.

Podľa nemeckých médií utrpel bližšie nešpecifikované vážne zranenia pri stretoch medzi priaznivcami gréckych klubov Panathinaikos a Olympiakos. Aténsky celok dnes večer nastúpi do finále proti Realu Madrid, tím z Pirea čaká duel o bronz s Fenerbahce.

Podľa policajných informácií sa hromadná bitka odohrala v sobotu zhruba hodinu pred polnocou, zapojilo sa do nej odhadom 60 osôb. Chuligáni proti sebe použili okrem iného bejzbalové pálky, pre mnohých z nich skončili strety zranením. Ďalších zhruba päťdesiat fanúšikov sa pobilo o niečo neskôr na inom mieste.

Podľa agentúry DPA bolo celkovo zadržaných 89 osôb kvôli zisteniu totožnosti, polícia vzniesla viacero obvinení kvôli rôznym stupňom závažnosti spôsobených zranení a vyšetruje aj porušenie poriadku použitím pyrotechniky.

Už pred piatkovými semifinálovými duelmi došlo v nemeckej metropole k výtržnostiam, po tom, ako sa pred vzájomné stretnutie do seba pustili priaznivci Panathinaikosu a Fenerbahce. Ľahšie zranenia pri tom utrpeli dvaja policajti.

 

Viac o téme: Fenerbahce S.K. Panathinaikos BC Olympiakos BC Real Madrid Baloncesto Európska liga v basketbale
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/BSphere
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy