Červení ho nechcú, žltí si ho nemôžu dovoliť: Manchesterský nešťastník čaká na vyslobodenie

Krídelník Dortmundu Jadon Sancho vo finále Ligy majstrovKrídelník Dortmundu Jadon Sancho vo finále Ligy majstrov Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

MANCHESTER - Jadon Sancho, nechcený krídelník Manchestru United, strávil jarnú časť sezóny 2023/24 v Borussii Dortmund a v týchto týždňoch sa čaká na verdikt jedného či druhého klubu.

Zostane 24-ročný Angličan v klube, kde prežil najvydarenejšie časy svojej kariéry? Podľa nemeckého novinára Floriana Plettenberga sa javí eventualita Sanchovho zotrvania v Dortmunde ako nepravdepodobná, resp. šance sú momentálne na bode mininima.

"Borussia Dortmund robí všetko, aby udržala Jadona Sancha, ale myslíme si, a máme jasnú informáciu, že šance sú momentálne veľmi tenké. Čo môžeme v tejto fáze vylúčiť, je to, že Borussia ho podpíše natrvalo. Toto nie je pre Borussiu finančne dostupné pre čiastku, ktorú Manchester United žiada, problémom sú aj platové požiadavky."

Plettenberg uvádza, že jediná šanca, ako by mohol Sancho naďalej hájiť farby Vestfálskeho klubu, je forma hosťovania. "Úprimne, teraz je príliš skoro hovoriť o tom, ako to celé dopadne. Záleží na novom manažérovi Manchestru United, alebo či Erik ten Hag zostane. V najbližších týždňoch budeme mať jasnejšie informácie."

Renomovaný reportér Simon Stone zasa prišiel s informáciou, podľa ktorej Manchester United plánuje predaj Jadona Sancha bez ohľadu na trénerskú otázku. Vedenie Red Devils za jeho služby požaduje sumu vo výške okolo 40 miliónov libier. O Sancha mali prejaviť záujem niektoré tímy z Premier League, ale aj zo Saudskej Arábie. Klub stál v roku 2021 presne 73 miliónov libier.

Viac o téme: Manchester United Borussia Dortmund Jadon Sancho

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy