Žiadne fňukanie, ale slová chlapa: Fernandes odpovedal na kritiku najlepším možným spôsobom

Bruno Fernandes v reprezentačnom dreseBruno Fernandes v reprezentačnom drese Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - Záložník Bruno Fernandes je rád za kritiku portugalskej futbalovej reprezentácie, ktorá za týždeň rozohrá majstrovstvá Európy proti českému výberu.

Podľa neho dokazuje, aké vysoké očakávania od jeho tímu fanúšikovia majú. Citovala ho agentúra Reuters. Portugalci na čele s hviezdnym Cristianom Ronaldom vyhrali v kvalifikácii o európsky šampionát všetkých 10 zápasov.

V dvoch z posledných troch prípravných zápasov ale prehrali. Najprv v marci podľahli Slovincom 0:2 a v sobotu nestačili na Chorvátov 1:2. Medzitým zdolali Fínov 4:2, na čom sa Fernandes podieľal dvoma gólmi.

"Nechcem, aby si ktokoľvek myslel, že sme sa dostali do bodu, v ktorom si myslíme, že už sme všetko zvládli a nemáme čo dokazovať. Vždy je čo zlepšovať," vyhlásil dvadsaťdeväťročný hráč Manchestru United.

Za kritiku je rád. "Úprimne sa mi trocha tej negativity okolo národného tímu páči. Také to, že 'tím už nie je tak dobrý', 'nie je to to, čo chceme'. Som za to rád, pretože to dokazuje, že ľudia toho od nás veľmi očakávajú a chcú viac," uviedol Fernandes.

Máme kvalitu na to, aby sme boli ešte lepší

"Znamená to, že my hráči, ktorí reprezentujeme Portugalsko, máme kvalitu na to, aby sme boli ešte lepší. Uvedomujeme si to, sme ambiciózni a chceme toho od seba viac a chceme byť lepší," povedal niekdajší hráč Udine, Sampdorie Janov či Sportingu Lisabon .

Portugalcov dnes čaká posledný prípravný duel pred Eurom, v Aveire privítajú Írsko. Turnaj začnú za týždeň v Lipsku proti Česku, potom ich v skupine F čaká Turecko a nováčik na veľkom turnaji Gruzínsko.

Viac o téme: Manchester United EURO 2024 Bruno Fernandes ME vo futbale 2024 Portugalská futbalová reprezentácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy