EURO 2024 Reprezentácia odišla na šampionát bez neho: Česká hviezda rieši budúcnosť

Kapitán futbalovej Sparty Ladislav Krejčí Kapitán futbalovej Sparty Ladislav Krejčí Zdroj: Profimedia

PRAHA - Česká futbalová reprezentácia odcestovala do dejiska majstrovstiev Európy do Nemecka bez obrancu Ladislava Krejčího, ktorý dostal povolenie doriešiť prípadný prestup z pražskej Sparty. Podľa médií má namierené do španielskej Girony.

Dvadsaťpäťročný zadák sa k národnému tímu znovu pripojí ešte dnes už priamo v Norderstedte blízko Hamburgu, kde bude mať mužstvo počas turnaja základňu. Reprezentácia o tom informovala na webe FAČR.

O Krejčího, ktorý na jar ako kapitán doviedol Spartu k obhajobe titulu a po víťazstve v domácom pohári tiež k double, bol v zahraničí záujem už dlhší čas. Podľa španielskych médií z viacerých uchádzačov uspela Girona, ktorá si vďaka tretiemu miestu v uplynulej sezóne španielskej najvyššej súťaže zabezpečila účasť v Lige majstrov.

Krejčí sa vráti k reprezentácii dnes večer a na Eure nepríde o žiadny tréning. Národný tím sa dopoludnia znovu zišiel po dvoch dňoch voľna a zamieril do dejiska turnaja, do ktorého vstúpi 18. júna zápasom proti Portugalsku.

Vo výprave už bol aj dodatočne povolaný záložník Petr Ševčík, ktorý nahradil zraneného Michala Sadílka. Ten si v sobotu pri jazde na trojkolke v závere sústredenia v Rakúsku privodil tržnú ranu v oblasti predkolenia a o šampionát na poslednú chvíľu prišiel.

Český tím sa bude počas Eura pripravovať v Norderstedte na severnom okraji Hamburgu. Pred zápasom s Portugalskom odcestuje do Lipska, kde rozohrá skupinu. Ďalšie dva duely základnej časti s Gruzínskom a Tureckom odohrajú v Hamburgu.

Viac o téme: AC Sparta Praha Ladislav Krejčí Girona FC
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Instagram/ceskarepre
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy