EURO 2024 Pravidla cezomne neprejdu! Tréner Talianov nastolil tvrdý režim, čo všetko zakázal hráčom?

Tréner Talianska Luciano SpallettiTréner Talianska Luciano Spalletti Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

RÍM - Futbaloví fanúšikovia Talianska zostali poriadne zaskočení a z časti aj šokovaní po odhalení niektorých prísnych pravidiel, ktoré mal podľa médií nastoliť na európskom šampionáte tréner Luciano Spalletti.

Squadra Azzura sa bude snažiť obhájiť celkové prvenstvo po triumfe vo Wembley, kde po penaltovom rozstrele porazili domáce Anglicko. Spalletti prevzal taliansku reprezentáciu minulý rok po jeho majstrovskom titule s Neapolom, keď na lavičke nahradil Roberta Manciniho.

Ako uvádza zdroj EuroFoot, Spalletti pre svojich zverencov naordinoval naozaj veľmi prísne tímové pravidlá. Hráčom napríklad zakázal ich obľúené PlayStation. Po polnoci sa zákaz vzťahuje aj na iné hry.

Hráči navyše nemôžu nosiť sluchadlá a nemôžu vyžívať mobilné telefóny na masážnom stole. Celkovo je využívanie mobilného zariadenia limitované. Rovnako nechce počuť žiadne ´špinavé´ vtipy v kabíne. Taliansky lodivod chce, aby boli jeho hráči naplno sústredení a prítomní v každom okamihu.

"V národnom tíme sa musíte zamerať na to, kde ste," obhájil svoj prísny režim samotný kouč, keďže na Talianov čaká v B-skupine "smrti" Španielsko, Chorvátsko a prekvapenie kvalifikácie Albánsko.

Viac o téme: UEFA Luciano Spalletti EURO 2024 Talianska futbalová reprezentácia ME v Nemecku 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Italy Focus
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy